Przejdź do artykułu
2021-10-29 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Śląsk cały czas odkrywa potencjał magazynowy

Panattoni, największy przemysłowy deweloper w Europie, odkrywa kolejną dolnośląską lokalizację. Przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę Panattoni Park Głogów, który docelowo zajmie ponad 20ha, w tym 111 000 m kw. pod dachem. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Głogów – lokalizacja dla biznesu

Głogów staje się kolejną ważną lokalizacją na biznesowej mapie Dolnego Śląska, a jego rozwój napędza Panattoni, które rusza z budową kompleksu na 20 hektarach. Panattoni Park Głogów obejmie dwa budynki, a pierwszy z nich, o powierzchni 78 000 m kw., zostanie oddany do użytkowania już w maju 2022 r. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą oceny zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie Excellent. Ekologiczne rozwiązania pozwolą na znaczne oszczędności, a także wyraźne obniżenie emisji CO2. Najemcy skorzystają również na doskonałej lokalizacji parku i bliskim sąsiedztwie granicy z Niemcami.

Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona m kw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów. – twierdzi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni. – Idealnym przykładem jest Głogów, który właśnie zajął II miejsce w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” 2021, w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. Proinwestycyjna postawa władz pozwala miastu wykorzystać jego potencjał. W połączeniu z nowoczesną i proekologiczną powierzchnią od Panattoni, kolejna miejscowość staje się atrakcyjną lokalizacją dla liderów w wielu branżach, takich jak FM Logistic, nasz pierwszy najemca. – dodaje.

FM Logistic – operator logistyczny działający na 3 kontynentach i w 14 krajach – wynajął w Panattoni Park Głogów 34 800 m kw. Firma rozpocznie operacje logistyczne w obiekcie w maju 2022 r. i tym samym skorzysta z licznych zielonych rozwiązań, które pozwolą ograniczyć emisję CO2, a także zużycie energii i wody. Zgodnie z najwyższym rynkowym standardem zostaną przygotowane również powierzchnie biurowe. Deweloper zadba o analizę pomieszczeń pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego.

Nowa inwestycja Panattoni idealnie wpisuje się w plany strategiczne FM Logistic i potrzeby naszych klientów. – mówi Tomasz Oczkowski, Central Europe Commercial Director, FM Logistic i dodaje – Już wiosną 2022 ruszymy tutaj z obsługą logistyczną kanału e-commerce B2C na kilka rynków europejskich dla naszego nowego klienta. Widząc coraz większe zainteresowanie i zapotrzebowanie na lokowanie tego typu operacji w naszym kraju lokalizacja ta stwarza naprawdę duże możliwości szybkiego rozwoju. Niewątpliwie dodatkowym atutem obiektu są zastosowane zielone rozwiązania. Zrównoważony rozwój jest bowiem bliski nie tylko celom strategicznym FM Logistic, ale też wymaganiom klientów. Często już na etapie przetargu mają oni konkretne wymagania w tym obszarze.

Panattoni Park Głogów położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

PTM Polska z patentem na system zagęszczania ładunku
Europejskie firmy otwierają się na Big Data
Przewodnik dla firm handlowo-dystrybucyjnych od Sente
Panattoni po raz drugi z oceną Excellent
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Program Dassault Systèmes wspiera ekologiczny startup
Zalety outsourcowania procesu pakowania produktów
Eurologis Centrum Logistyczne na dłużej z Agart-Pro
Branża logistyczna musi zmniejszyć wpływ na planetę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów