Przejdź do artykułu
2021-08-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Accolade inwestuje w centralnej Polsce

Accolade we współpracy z partnerem JV zainwestowało blisko 26 milionów euro w obiekt magazynowy w Wieleninie-Kolonii. Obiekt jest w pełni wynajęty przez K-Flex, producenta izolacji elastomerowych. Okres najmu wynosi 17 lat.

K-Flex jest obecny w Wieleninie już od 2010 roku. Jest to miejsce największego i najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego spółki w Europie. K-Flex to włoska firma produkcyjna, obecna w 64 krajach. Dostarcza swoje produkty do klientów z różnych sektorów rynku, takich jak budownictwo, transport, petrochemia czy energia odnawialna.

K-Flex to firma o silnym zapleczu finansowym i fantastycznym potencjale do dalszego rozwoju w kolejnych latach. Od 2010 roku, globalna sprzedaż i zyski firmy rosły nieprzerwanie w imponujący sposób rok do roku. Co więcej, szacuje się, że rynek produktów izolacyjnych wzrośnie o blisko 40% w perspektywie 5 lat. To tylko kilka powodów, dla których z radością witamy K-Flex w naszym portfolio. Mamy nadzieję na bliską współpracę z firmą oraz zbudowanie silnej i owocnej relacji biznesowej – komentuje Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

Intensywny rozwój i długoterminowe plany inwestycyjne wymagają współpracy z wiarygodnymi i odpowiedzialnymi partnerami. Cieszymy się, iż do grona naszych partnerów biznesowych dołączyła kolejna spółka o światowym zasięgu i wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy przekonani, iż długofalowa współpraca przyniesie obustronne korzyści i wesprze nas w dalszym rozwoju naszego biznesu – komentuje Bartłomiej Gröbner – Dyrektor Zarządzający K-FLEX Polska Sp. z o.o.

Całkowita powierzchnia nieruchomości K-Flex BTS wynosi ponad 34 500 mkw. i składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. Obiekt zlokalizowany jest w miejscowości Wielenin, położonej w województwie łódzkim. Region Polski Centralnej, w tym Łódź wraz z okolicznymi lokalizacjami, jest trzecim co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce według JLL Industrial market overview. Jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji wśród najemców w 2020 roku, a rynek ma najlepsze perspektywy dalszego wzrostu.

W ostatnich kilku latach, a w szczególności w ostatnich kilkunastu miesiącach pandemii, obserwujemy na polskim rynku nieruchomości komercyjnych rosnące zainteresowanie inwestorów   instytucjonalnych   nowoczesnymi   obiektami   magazynowymi   typu   BTS   z długoterminowym   profilem   najmu   (10-20   lat),   wynajętych   do   silnych   najemców przemysłowych   i   logistycznych   –  z   reguły   liderów   w   swoich   branżach.   Dodatkowo, kluczowe są przy tym oczywiście atrakcyjna lokalizacja oraz dogodne skomunikowanie z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Transakcja K-Flex BTS idealnie wpisuje się w ten trend. Jako zespół JLL Capital Markets jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej transakcji jako doradca sprzedającego - Crescendo Real Estate. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie 2021 r. i na początku 2022 r. będziemy świadkami kolejnych transakcji tego typu. – komentuje Andrzej Magiera, Senior Consultant, JLL Capital Markets Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

6 sposobów na obniżenie kosztów w firmie logistycznej
Park w Strykowie zainteresował kolejnego najemcę
Dystrybutor sprzętu sportowego wprowadza się do Łodzi
Centrum dystrybucji produktów leczniczych ukończone
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Nowa inwestycja MDC² w centralnej Polsce
Panattoni wynajął 38 000 mkw. powierzchni w Tychach
Park Rzeszów Airport II z pierwszym najemcą
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA