Przejdź do artykułu
2021-03-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

PEKAES oddaje do użytku kolejne inwestycje

PEKAES, operator logistyczny, powiększył powierzchnię terminalową na Pomorzu. Do dyspozycji Klientów oddano dziś terminal dystrybucyjny połączony z magazynem logistycznym. Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności operacyjnych w ramach lokalnej dystrybucji przesyłek drobnicowych oraz przepływu ładunków z i do portów w Gdańsku i Gdyni.

Nowy obiekt PEKAES zlokalizowany jest na terenie Panattoni Park Airport w Gdańsku. Składa się z dwóch części: terminalu dystrybucyjnego o powierzchni ponad 4 000 m kw. oraz magazynu logistycznego o pojemności 9 500 miejsc paletowych. Płynny przepływ towaru zapewnia 41 ramp załadunkowo-wyładowczych, 2 bramy z poziomu ”0” oraz 3 bramy wjazdowe dla samochodów dystrybucyjnych. Jedna z ramp bramy wjazdowej ma aż 63 metry długości i jest jedną z najdłuższych ramp w skali kraju. Łączna powierzchnia terminalu i magazynu wynosi około 12 tysięcy m kw., natomiast część biurowa zajmuje ponad 800 m kw.Maciej Bachman Prezes Zarzadu PEKAES

Nowo oddany terminal i magazyn PEKAES na Pomorzu doskonale odpowiada na aktualne potrzeby naszych Klientów, związane z rosnącą liczbą przesyłek w tej części Polski. Ponieważ kluczową rolę na szlaku naszych operacji drogą morską odgrywają porty w Gdyni i Gdańsku, dlatego ogromnym atutem tej inwestycji jest jej położenie. Nowy obiekt znajduje się bowiem w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od portu w Gdańsku. Lokalizacja, optymalnie zaplanowana powierzchnia oraz nowoczesna infrastruktura z pewnością zapewnią nam większą konkurencyjność na rynku oraz stworzą możliwości do dalszej ekspansji – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Kajetan Jagłowski Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAESTransport drogą morską zyskał na znaczeniu szczególnie w ostatnich latach, a Polska stała się ważnym hubem przeładunkowym. Rozbudowa polskich portów wpłynęła korzystnie na rozwój tej części działalności PEKAES.

W ostatnim roku odnotowaliśmy rekordowe wzrosty w spedycji morskiej, dlatego istotne było zoptymalizowanie łańcucha dostaw i zapewnienie większej, dogodnie zlokalizowanej powierzchni dystrybucyjnej. Jestem przekonany, że nowy obiekt w Gdańsku wpłynie na jeszcze szybszy transfer ładunków z polskich portów do terminali drobnicowych PEKAES zlokalizowanych na terenie całego kraju – dodaje Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.

 Inwestycja w Gdańsku to pierwsze, ale nie ostatnie przedsięwzięcie zaplanowane przez PEKAES w pierwszej połowie 2021 roku. Otwarcie dwóch nowych obiektów zaplanowano na kwiecień br.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

InPost rozwija się na wschodzie Polski
Jak przyciągnąć pracowników do biura
Firmy stawiają na rozwój systemu zarządczego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

UNIQ LOGISTIC przedłuża najem w Kutno Logistics Centre
Panattoni rusza z City Logistics Warsaw Airport IV
Branża motoryzacyjna rozwija się w Poznaniu
Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów