2020-03-27 | Magazynowe inwestycje i transakcje

MLP stawia na e-commerce w Niemczech

MLP Group przyspiesza ekspansję w Niemczech i umacnia tam swoją pozycję. Spółka rozpoczęła realizację drugiego projektu typu Biznes Park - MLP Business Park Niederrhein, łączącego zarówno funkcję obiektów typu City Logistics, jak i wielkopowierzchniowych magazynów typu Big Box.
Nowe centrum znajduje się zaledwie 3,5 km od autostrady A52, 16 km od miejscowości Mönchengladbach i 40 km od Düsseldorfu. MLP Group poprzez nową inwestycję realizuje strategię Spółki zorientowaną na umacnianiu swojej pozycji w kluczowych regionach Europy.

„Nadrenia Północna – Westfalia to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych w Niemczech. Wpływa na to kilka czynników, m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura, logistyka całych Niemiec oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej” - podkreśla Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym obsługującym zarówno obiekty City Logistics, niewielkie moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których powierzchnia najmu zacznie się już od 1500 mkw. oraz obiekty wielkopowierzchniowe typu Big Box - BTS, z powierzchnią dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemców. Niewątpliwym atutem tego Biznes Parku, poza lokalizacją, będą reprezentacyjne biura klasy A, o bardzo wysokim standardzie wykończenia oraz panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach.

Zauważalny rozwój branży e-commerce z pewnością jeszcze nasili się w nadchodzącym czasie. Konsumenci coraz częściej wybierają zakupy online, w związku z tym większość firm decyduje się na sprzedaż internetową i to właśnie dla najemców z tego sektora, obiekty SBU są
znakomitym rozwiązaniem do prowadzenia swojej działalności. MLP Group wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i dzięki realizowanej strategii, Grupa obecna jest w newralgicznych miejscach, zapewniając przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Projekt MLP Business Park Niederrhein zagwarantuje niewielkie o wysokim standardzie moduły biurowe klasy A w obrębie miasta z powierzchnią ekspozycyjną czy wystawienniczą lub powierzchnią magazynową, dzięki czemu zapewni dogodne warunki dla najemców z wspomnianego sektora.

Jednym z kluczowych czynników wpływającym na zwiększenie satysfakcji klienta końcowego jest czas dostawy, w związku z tym firmy dążą do jego skrócenia w ramach tzw. logistyki ostatniej mili. Kolejne projekty MLP ilustrują rozwój „last-mile delivery”, światowego trendu, który polega na skróceniu czasu dostawy z magazynu bezpośrednio do klienta końcowego.

Centrum MLP Business Park Niederrhein jest drugim obiektem MLP typu Business Park, po realizowanym aktualnie projekcie w okolicach Berlina - MLP Business Park Berlin I.

„Firmy, optymalizując koszty, decydują się na połączenie swojej siedziby z zapleczem magazynowym, jednocześnie nie rezygnując ze standardu biura klasy A. MLP Business Park Niederrhein to unikalny projekt łączący dwie funkcje City Logistic i Big-Box” - mówi Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

Projekt MLP powstanie zgodnie z panującymi trendami na rynku nieruchomości magazynowych, na działce ok. 125 tys. mkw. i będzie się składał z 4 najnowocześniejszych hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. mkw. Dzięki połączeniu obiektów typu City Logistics i Big Box inwestycja będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby Klientów.

Rozpoczęcie budowy projektu MLP Business Park Niederrhen zaplanowane jest na początek 2021 roku. Budynki zostaną tak zaprojektowane, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.

„Naszym celem strategicznym jest to, żeby w ciągu najbliższych kilku lat projekty w Niemczech stanowiły więcej niż połowę portfolio magazynowego MLP Group” - podkreślił Radosław T. Krochta, CEO MLP Group S.A.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rynek nieruchomości logistycznych w obliczu epidemii COVID-19
Odpowiedź na bieżące wyzwania związane z logistyką
Hillwood otworzy park magazynowy i razem z miastem wybuduje drogę
Pharmalink otworzy hub przeładunkowy w 7R Park Łódź West I
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser stawia dwuhektarowy magazyn w Erfurcie
Prawie 6 tys. metrów kw. na wynajem
Niemcy otwierają rynek pracy dla Ukraińców
Myto w Niemczech a pojazdy na gaz: kto nie płaci?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA