2019-05-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP zawarł jeden z największych kontraktów magazynowych na Słowacji

LPP SA wynajął 25.400 m2 powierzchni od PNK Group na terenie PNK Park SEREĎ na Słowacji. W ciągu 3 lat powierzchnia wynajmowana może zostać zwiększona do 32.700 m2.

LPP SA (właściciel pięciu marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay) w ramach swojej strategii rozwoju na najbliższe lata wynajął 25.400 m2 powierzchni przemysłowej od PNK Group na terenie PNK Park SEREĎ na Słowacji. Umowa przewiduje możliwość najmu kolejnych 7.300 m2 w tym samym budynku w ciągu trzech lat. Dzięki temu spółka mogłaby zająć cały drugi budynek PNK Park SEREĎ o powierzchni 32.700 m2. Firma JLL działała w charakterze konsultanta przy przygotowaniu i realizacji umowy najmu, która dotyczy jednej z największych transakcji odnotowanych ostatnio na rynku słowackim.

LPP SA wykorzysta ten budynek jako Fulfillment Center dla kanału e-commerce, który oprócz Słowacji będzie obsługiwać cały region Europy Środkowej. Spółka skupi się na automatyzacji procesów magazynowych w celu zapewnienia wysokiej wydajności i skrócenia czasu realizacji zamówień. Planowane jest również wyposażenie obiektu w nowoczesne biura i stołówkę, aby zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki pracy.

„Cieszymy się, że firma o tak mocnej pozycji rynkowej jak LPP SA wybrała nasz park przemysłowy. W nieco ponad pół roku udało nam się wynająć budynki przemysłowe wybudowane w 2018 r.” – powiedział Azamat Yerzhanov, Partner Grupy PNK Europe. „Transakcja z LPP SA zakłada możliwość wynajęcia 7.300 m2 w ukończonym budynku w PNK Park SEREĎ na okres trzech lat”.

„Decyzja w sprawie najmu nowego magazynu na Słowacji, który będzie pełnił funkcję Fulfillment Center dla kanału e-commerce, wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci dystrybucji. Lokalizacja i sam obiekt zostały starannie wybrane, w ścisłej współpracy z JLL Slovakia. Spełniają one szereg kryteriów, takich jak: bliskość kluczowych dla LPP rynków, dostępność siły roboczej i specyfikacja techniczna budynku pozwalająca na wdrożenie najnowocześniejszych technologii intralogistycznych oraz automatyzację procesu realizacji zamówień w najbliższej przyszłości” – wyjaśnia Piotr Dopierała, Dyrektor ds. Logistyki LPP.

Obecnie obsługa sprzedaży internetowej LPP odbywa się poprzez Fulfillment Centers w Gdańsku, Strykowie i Moskwie, których łączna powierzchnia przemysłowa wynosi ponad 70.000 m2. Już niebawem sieć powiększy się o magazyn w Rumunii (22.000 m2), znajdujący się aktualnie w fazie budowy.

„Nowy Fulfillment Center na Słowacji odegra kluczową rolę w sieci dystrybucyjnej LPP, zapewniając najwyższy standard obsługi klientów naszych sklepów internetowych nie tylko na Słowacji, ale także w Czechach, na Węgrzech, w Słowenii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Inwestycja da nam wkrótce możliwość zaoferowania wszystkim klientom naszych pięciu marek dostawy następnego dnia roboczego na tych rynkach, a nawet dostawy tego samego dnia w niektórych lokalizacjach. Pozwoli to znacząco zwiększyć konkurencyjność spółki” – dodaje Piotr Dopierała.

W nowym magazynie znajdzie pracę kilkaset osób. Polski producent odzieży tworzący obecnie miejsca pracy dla ponad 25 tysięcy osób na trzech kontynentach, od lat stawia na zapewnienie wysokich standardów w zakresie warunków pracy swoich pracowników. Nie inaczej będzie w tym przypadku. LPP przy współpracy z PNK Group i JLL (Tétris), podjął już prace nad opracowaniem nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie w swoim nowym magazynie na Słowacji. Jak zapewnia, warunki te będą odzwierciedleniem najwyższych światowych standardów.

„LPP wybrał Słowację, ponieważ byliśmy w stanie zaprezentować wysoce konkurencyjny i wysokiej jakości produkt, który może łatwo konkurować z najnowocześniejszymi obiektami logistycznymi w całej Europie. Transakcja ta jest nie tylko znacząca ze względu na swoje proporcje, ale również stanowi bardzo pozytywny sygnał, że słowacki rynek logistyczny nie musi być uzależniony wyłącznie od firm z branży motoryzacyjnej, które rozpoczynają i rozwijają tam swoją działalność. Sprowadzenie spółki o tak znaczącej pozycji, jej strategiczne działania, nie wspominając o roli nowego ważnego pracodawcy na Słowacji, to powód do dumy dla naszego zespołu” – dodaje Samuel Šporka, Head of Leasing, JLL Slovakia.

PNK Park SEREĎ, położony w pobliżu drogi ekspresowej R1, zapewnia dogodny i łatwy dostęp do Bratysławy (55 km) poprzez autostradę D1, jak również dobre połączenia transportowe z Austrią, Węgrami i Republiką Czeską. Oprócz dwóch gotowych już budynków, w parku powstaną jeszcze trzy kolejne o powierzchni 227.000 m2. Obiekty mogą być wykorzystywane jako magazyn, centrum dystrybucyjne oraz zakłady produkcji lekkiej. Wykonane są w całości z żelbetowych ram, posiadają certyfikat BREEAM i spełniają międzynarodowe standardy ubezpieczeń majątkowych FM Global.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowy projekt S5 Wrocław North Gate
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
BIK sprzedaje dwa parki logistyczne za ok. 90 mln zł
Ecologistics nowym najemcą parku Logicor Prague Airport
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dowiedz się jak rozliczyć VAT w Słowacji
Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
LPP podpisało umowę na budowę magazynu w Rumunii
100 tys. m kw nowe CL odzieży Brześciu Kujawskim
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA