2019-01-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dynamiczny start PEKAES

PEKAES, czołowy operator logistyczny, otworzył w Białymstoku nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A, który znacząco poszerza skalę możliwości operacyjnych PEKAES w tym intensywnie rozwijającym się regionie kraju.
Początek 2019 roku stoi pod znakiem dalszego rozwoju sieci dystrybucyjnej PEKAES. Spółka oddała do dyspozycji klientów ergonomiczny terminal dystrybucyjny klasy A, który znajduje się na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni w Białymstoku. Obiekt zapewni sprawną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Nowy obiekt PEKAES w Białymstoku to przestronna, funkcjonalna konstrukcja, o powierzchni całkowitej blisko 2 000 mkw. Wyposażony został we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Zgodnie z najlepszymi standardami i polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne. Natomiast z myślą o pracownikach, stworzono przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

„Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji. Spełnia on najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji przyszłych projektów” – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Białystok zyskuje na znaczeniu na logistycznej mapie Polski, łącząc wschód kraju z pozostałymi regionami Polski. Co istotne, miasto znalazło się również na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy. To także ważna lokalizacja w działalności PEKAES.

„W Oddziale Białystok trwają ostatnie prace związane z rozbudową dodatkowej, zewnętrznej rampy dla samochodów dystrybucyjnych, która powiększy możliwości operacyjne nowego terminalu. Liczę, że ten etap rozbudowy obiektu zakończymy w pierwszym kwartale tego roku. O kolejnych naszych inwestycjach poinformujemy już wkrótce” – dodaje Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Wraz z uruchomieniem nowego terminalu PEKAES, zmianie uległ także adres białostockiego Oddziału PEKAES. Obecnie jego siedziba znajduje się w Białymstoku przy ulicy Aksamitnej 8A, na terenie parku logistycznego Panattoni. Wszystkie dotychczasowe numery telefonów oraz adresy e-mail pozostają bez zmian.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

UL International wynajmuje BTS biurowo-magazynowy
Na koszt budowy magazynu wpływ ma wiele czynników
Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
10 najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PEKAES zakończył kolejną inwestycję
Bezpośredni i cotygodniowy serwis PEKAES do Grecji
PEKAES wzmacnia swoją obecność na Ukrainie
PEKAES otworzył Agencję Celną w Białymstoku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA