2018-12-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Axell umacnia pozycję w Polsce

Grupa Axell, holenderski operator logistyczny, wynajęła 5 000 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Gliwice. Eksperci z JLL reprezentowali firmę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu.
Axell umacnia pozycję w Polsce (Żródło: SEGRO)
Axell Logistics świadczy szeroki wachlarz usług, wśród których znajduje się transport całopojazdowy, drobnicowy i kompleksowa obsługa magazynowa dla klientów z sektorów FMCG, produkcji i e-commerce’u, jak również usługi dodane związane z logistyką zwrotów, konfekcjonowaniem czy tworzeniem gotowych standów promocyjnych.

„Nasza firma inwestuje w Gliwice – z lokalizacji satelitarnej stają się niezależną jednostką, hubem dystrybucyjnym w ramach sieci palet drobnicowych o funkcji cross-docka. Wybraliśmy SEGRO Logistics Park Gliwice, ponieważ chcemy rozwijać się na Śląsku, zaś park ten daje możliwość dalszej ekspansji”, mówi Remigiusz Gumowski, Dyrektor Zarządzający Axell Logistics. Z SEGRO Logistics Park Gliwice firma będzie obsługiwała klientów z branży retail, FMCG oraz dystrybuowała elektronikę.

„W związku z dynamicznym rozwojem swojej działalności, firma Axell Logistics podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej lokalizacji w Polsce. Ze względu na strategiczną pozycję Górnego Śląska na mapie magazynowej kraju, wybór padł na SEGRO Logistics Park Gliwice”, tłumaczy Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

„Axell Logistics dołącza do grona logistycznych klientów SEGRO Logistics Park Gliwice, co pokazuje, że Górny Śląsk to lokalizacja, która stale się rozwija. Dostosowaliśmy istniejącą powierzchnię magazynową pod kątem potrzeb nowego klienta, jesteśmy także gotowi na ekspansję firmy w przyszłości”, dodaje Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalna SEGRO.

Zlokalizowany na 48 – hektarowej działce SEGRO Logistics Park Gliwice zaoferuje docelowo 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. SEGRO Logistics Park Gliwice jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków z Wrocławiem, dochodzącej do zachodniej granicy Polski. Kilka kilometrów od parku znajduje się natomiast skrzyżowanie A4 z autostradą A1, łączącą północ i południe Polski. W pobliżu parku znajduje się również alternatywna sieć dróg, w tym DK 88, która pozwala na wygodną komunikację z całą aglomeracją śląską.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Pierwszy taki magazyn logistyczny w Małopolsce
Branża magazynowa w najbliższych latach może ucierpieć
DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
Polski rynek magazynowy na drodze po kolejne rekordy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Łucznik pojawi się w Parku SEGRO we Wrocławiu
SEGRO wyposaży wszystkie swoje parki w ładowarki do elektryków
Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
SEGRO wynajmuje kolejne metry w Nadarzynie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA