Przejdź do artykułu
2024-06-13 | Głos z rynku

Valeo nawiązuje partnerstwo z Dassault Systèmes aby przyspieszyć proces digitalizacji działu R&D

  • Valeo wdroży platformę 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes, co pozwoli zoptymalizować rozwój nowych technologii na rzecz bezpiecznej i bardziej zrównoważonej mobilności.
  • Wirtualny ekosystem połączy ponad 15 000 użytkowników Valeo z różnych działów (badań i rozwoju, zakupów, produkcji i innych) oferując im możliwości projektowania generatywnego i data science.
  • Wdrożenie pomoże Valeo opracować technologie niezbędne do rozwoju elektrycznych, autonomicznych i opartych na oprogramowaniu pojazdów. Będzie również wspierać optymalizację wydatków firmy na badania i rozwój.
3DS 2023 AdobeStock800pxDassault13062024v2
Zdjęcie: AdobeStock

Valeo, światowy lider w dziedzinie technologii mobilności, oraz Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiły partnerstwo. Wykorzystując rozwiązania Dassault Systèmes, takie jak “Global Modular Platform” oraz “Smart, Safe & Connected”, oparte na platformie 3DEXPERIENCE, Valeo chce przyspieszyć cyfrową transformację działań w obszarze R&D.

Valeo wdroży platformę 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes dla ponad 15 000 użytkowników w całej Grupie. Pozwoli to lepiej zarządzać rosnącą złożonością produktów, a także wzmocni wiodącą ofertę Valeo w obszarze oprogramowania i rozwiązań sprzętowych wykorzystywanych do elektryfikacji, zaawansowanych systemów wspomagania jazdy i oświetlenia.

Dzięki platformie 3DEXPERIENCE, Valeo będzie mógł wykorzystywać już istniejące w firmie zasoby i dane w różnych swoich działaniach. Przełoży się to na zwiększenie innowacyjności i umożliwi podejmowanie świadomych decyzji opartych na inteligentnych danych.

Cieszymy się z faktu że jesteśmy kluczowym partnerem klientów w zakresie innowacji. Ponad 20 000 naszych inżynierów opracowuje innowacyjne rozwiązania łączące sprzęt, oprogramowanie i sztuczną inteligencję na rzecz bezpiecznej i bardziej zrównoważonej mobilności. Partnerstwo z Dassault Systèmes wyposaży nasze zespoły w wydajne rozwiązania umożliwiające cyfrową ciągłość. Wszystko po to, by wspierać nasze wiodące na świecie działania w obszarze R&D – mówi Christophe Périllat, CEO w Valeo.

– Branża motoryzacyjna jest wysoce konkurencyjna. Firmy z tego sektora nieustannie starają się sprostać wymogom dotyczącym zrównoważonego rozwoju, budując jednocześnie doświadczenia, które konsumenci pokochają. Wzmacniamy nasze wieloletnie partnerstwo z Valeo, żeby pielęgnować ducha innowacji i wspierać jego transformację w firmę technologiczną dla przemysłu motoryzacyjnego – mówi Pascal Daloz, CEO w Dassault Systèmes. – Tworzenie nowych doświadczeń i zastosowań dla mobilności wymaga użycia sprawdzonych funkcji w obszarze stylizacji, elektryfikacji i rozwoju pojazdów bazujących na oprogramowaniu. Nasza platforma 3DEXPERIENCE zapewnia te możliwości wykorzystując moc generatywnej sztucznej inteligencji do łączenia modeli naukowych z danymi empirycznymi w całym cyklu życia pojazdu.


Zobacz także

Pojemniki i tace do przenoszenia/przechowywania leków
Premiera nowej publikacji od Sente
Cenna wiedza o nowelizacji unijnego kodeksu celnego
AddSecure przejmuje europejski oddział telematyczny Astrata
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów