Przejdź do artykułu
2024-05-28 | Głos z rynku

Najlepsze miejsce pracy dla milenialsów

Prologis, wiodący deweloper powierzchni magazynowych na świecie, został uznany za Najlepsze Miejsce Pracy dla Milenialsów™ 2024. To specjalne wyróżnienie zostało przyznane w ramach programu Great Place To Work® firmom, które osiągnęły rekordowo wysokie wyniki satysfakcji pracowników z pokolenia tzw. milenialsów. Tym samym Prologis znalazł się w elitarnym gronie dziesięciu spółek, które otrzymały ten prestiżowy tytuł w Polsce.

20240425 millenialsi 0800pxv228052024

Zdjęcie: Prologis

Z danych GUS wynika, że milenialsi, czyli reprezentanci pokolenia Y, urodzeni w latach 1980 – 1995, są najliczniejszą grupą zatrudnionych w naszym kraju. Dlatego tak istotne jest, aby firmy tworzyły miejsca pracy, które będą odpowiadały na ich potrzeby i jednocześnie dawały przestrzeń na efektywne współdziałanie w międzypokoleniowych zespołach.

– To wyróżnienie jest dla nas szczególnie cenne, bo zostaje przyznane głosami pracowników – to oni decydują, czy ich firma jest dobrym czy najlepszym miejscem pracy. Ogromnie cieszy mnie fakt, że tworzymy doskonałe środowisko do pracy i rozwoju także dla milenialsów – czyli dojrzałych, bardzo świadomych i wymagających partnerów w budowaniu sukcesu firmy – powiedziała Lidia Jesiotr, Senior People & Culture Partner w Prologis.

Program Great Place To Work® jest oparty na opiniach i doświadczeniach pracowników związanych z miejscem pracy. Zdaniem milenialsów, którzy wzięli udział w ankiecie, firma przyjazna zatrudnionym powinna m.in. przestrzegać zasad idei work-Life balance, dbać o najwyższe standardy pracy oraz zapewniać pracownikom dostęp do szkoleń, warsztatów i nowych wyzwań. Zatrudnieni chcą się rozwijać, nabywać nowe kompetencje, mieć możliwość wdrażania swoich pomysłów w życie i realnie wpływać na działalność firmy. Dla przedstawicieli pokolenia Y ważne są także wartości, którymi kierują się ich pracodawcy. Ich zdaniem społeczna odpowiedzialność powinna być wpisana w biznesową strategię każdej firmy. Tak właśnie jest w przypadku Prologis. 

Najlepsze miejsce pracy (nie tylko) dla milenialsów 

W 2024 roku polski oddział Prologis, już po raz trzeci z rzędu, został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Great Place to Work®. W ostatniej edycji programu, swoją opinią podzieliło się niemal 100% osób zatrudnionych w firmie, którzy udzielili w sumie 1 066 odpowiedzi. Co ważne, aż 89% ankietowanych uznało Prologis za świetne miejsce pracy. To wskaźniki zdecydowanie powyżej średniej rynkowej. Więcej tutaj

Źródło: www.prologisce.eu/pl/


Zobacz także

Zapisz się na bezpłatny webinar Sente o ERP i WMS
Rzecznik MŚP apeluje do Premiera
Pokazy na żywo w strefie In4Log ruszają już 4 czerwca!
Peugeot projektuje samochód wyścigowy w 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Harden Construction ruszył z budową na Śląsku
Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą
Marzena Tkaczuk nowym ekspertem w Prologis
Sieć drogerii skorzysta z Prologis Park Prague D1

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów