Przejdź do artykułu
2024-02-07 | Głos z rynku

Tak się tańczy w logistyce!

Czy można w formie rywalizacji przekazać istotę bezpieczeństwa podczas prac magazynowych? Grupa Raben po raz ósmy udowodniła, że tak, wyłaniając najlepszych operatorów wózków widłowych w konkursie „Tańczący z paletami”.

W sobotę, 3 lutego 2024 r. w Gądkach koło Poznania, odbył się wielki finał ósmej edycji konkursu Tańczący z paletami, zorganizowanego we współpracy Grupy Raben i Still Polska. Podczas finału do walki o podium stanęło 18 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy. Zawodnicy po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

– Za sukcesem każdej firmy stoją ludzie - zaangażowani, kompetentni i świetnie realizujący swoje zadania. Tacy właśnie są nasi magazynierzy. Konkurs Tańczący z paletami to sposób na to aby docenić ich umiejętności, a przy okazji promować kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie – dobrym i  bezpiecznym miejscu pracy. – komentuje Wojciech Szafran, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.

Tańczący z paletami, to wydarzenie kierowane do pracowników Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na istotę przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Dodatkowo, inicjatywa ma na celu docenienie zaangażowania i profesjonalizmu tych, którzy odpowiedzialni są za codzienny ruch towarów w magazynach.

Eliminacje regionalne konkursu składały się z dwóch etapów. Pierwsza część, o charakterze teoretycznym (warsztatowym), koncentrowała się na prezentacji dobrych praktyk i pożądanych zachowań, mających na celu zapewnienie bezpiecznej i higienicznej pracy. Druga część eliminacji odbyła się w formie praktycznej; operatorzy wózków widłowych musieli pokonać przygotowaną trasę z przeszkodami, starając się uzyskać jak najkrótszy czas.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

– Tańczący z paletami to wydarzenie organizowane co roku w Grupie Raben. Dzięki niemu promujemy bezpieczne zachowania podczas wykonywania operacji magazynowych. Zdrowie i życie to wartości nienegocjowane w Grupie Raben, dlatego dbamy, aby bezpieczeństwo było u nas codzienną praktyką w każdym procesie i każdej lokalizacji. Niezwykle ważna jest także  kwestia związana z rozwojem naszych pracowników, którzy tutaj mogą zaprezentować swoje fantastyczne kompetencje jeśli chodzi o obsługę wózków widłowych. – wyjaśnia Dominika Olejniczak, Menedżer ds. personalnych w Grupie Raben – Dlatego cieszymy się, że w eliminacjach regionalnych kolejnej edycji konkursu, prowadzonych jesienią 2023 roku, wzięło udział ponownie ponad 100 uczestników i uczestniczek!

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników cross-dock – magazynu przeładunkowego).  Finalistom, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacją do walki była więc nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim uznanie w oczach rodziny i dzieci.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej podczas tego wydarzenia, które jest elementem szerszego programu – Akademii Bezpieczeństwa Still Polska. Po raz kolejny organizujemy to wydarzenie wspólnie z Grupą Raben ponieważ tematyka bezpieczeństwa jest dla Raben równie istotna jak dla nas. Zarówno podczas finału konkursu, jak i eliminacji, obserwowaliśmy różne techniki pokonywania toru przeszkód. Co ważne, operatorzy zawsze przykładali bardzo dużą wagę do tego, aby przejazdy były wykonywane z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.  Obserwując konkursowe zmagania, nasuwają nam się kolejne pomysły związane  z poprawą komfortu i bezpieczeństwa pracy operatorów, które będziemy omawiać z naszymi partnerami z Grupy Raben –  dodaje Wiesław Matela, Key Account Manager, Still Polska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz znakomitymi zdolnościami w operowaniu wózkiem widłowym. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Natomiast zwycięzcami Wielkiego Finału TAŃCZĄCEGO Z PALETAMI zostali:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
  2. Marcin Zjawiony, Raben Logistics Polska, Stryków
  3. Jacek Chęciek, Raben Logistics Polska, Gądki
Zwycięzcytranzytowegotoruprzeszkod800px 07022024 v1
Na zdjęciu: zwycięzcy tranzytowego toru przeszkód

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Radosław Dąbrowski, Fresh Logistics Polska, Gliwice
  2. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia
  3. Marcin Paszkowski, Raben Logistics Polska, Stryków

Zobacz także

Branża gastronomiczna przygotowuje się na walentynki
FM Logistic wprowadza rozwiązania standardy GS1
Edycja VII Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Poznaj niepublikowane wcześniej sekrety sukcesu Toyoty
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ścieżki rozwoju Grupy Raben w ostatnim roku
DKV Mobility Poland jurorem konkursu Liderzy Jakości
Nowy Dyr. Operacyjny i Dyr. ds. Badań i Rozwoju w Clark Europe
Stabilne partnerstwo i nowoczesne rozwiązania, czyli mocne strony Grupy Raben

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów