Przejdź do artykułu
2024-02-01 | Wymiana doświadczeń

Logistyczne Wywiady 2024 - zobacz i przeczytaj!

LW 7 cover600pxv1

KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ LOGISTYCZNE WYWIADY 2024

Europa rozdyskutowana jest na temat zielonej transformacji, z której uczyniono najważniejszą idee społeczną na Starym Kontynencie. Nie ma wątpliwości, co do słusznych racji tego, że powinniśmy dbać o Środowisko, Klimat i Ziemię, na której żyjemy. Europejski Zielony Ład powstał po to, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, wywołanym przez człowieka. W konsekwencji w 2050 roku, powinniśmy stać się praktycznie zeoemisyjną gospodarką, której rozwój będzie oddzielony od zużywania zasobów. Dla logistyków dekarbonizacja oznacza zmianę na wielu płaszczyznach działalności. W pierwszej kolejności dotyczy samego transportu i konieczności wprowadzenia programów, które mają na celu redukcję CO2 poprzez wymianę flot, na bardziej eko, czyli nisko i zero emisyjną, ale także w wielu innych obszarach prowadzenia operacji i samej infrastruktury punktowej. Patrząc z boku wygląda to jak firmowy challenge, ponieważ logistycy postawili sobie cele w organizacjach i do nich zmierzają.

W VII edycji „Logistycznych Wywiadów” pokazujemy rejony, gdzie toczy się walka o klimat i neutralność w logistyce. Jak mądrze tworzyć i wdrażać strategie dekarbonizacji, które zdradzają liderzy kluczowych organizacji działających w obszarze logistyki.

Wszystkie dotychczasowe odsłony tego wydawnictwa przyniosły już ponad 120 wywiadów, w których poznaliśmy spojrzenie branży na ważne sprawy biznesowe i pozabiznesowe.

Tym razem zgłębiamy to, w jaki sposób umiejętnie określić negatywną rolę organizacji w świecie oraz zdefiniować sposoby jej pozytywnego wpływu. Ten subtelny balans może być tylko korzystny dla wszystkich.

Krzysztof Pograniczny
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania Logistycznych Wywiadów w wersji elektronicznej znajdziesz w naszym sklepie: www.logistyczny.com/sklep24


Zobacz także

Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Operatorzy magazynowi poważnie podchodzą do AI
Efektywność działania polskich firm handlowych
Nietypowa akcja GLS w ramach jubileuszu firmy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów