Przejdź do artykułu
2023-08-08 | Głos z rynku

DACHSER przyszłościowym pracodawcą logistycznym w Niemczech

Bezpieczeństwo zatrudnienia i zawód z przyszłością – te dwa aspekty są bardzo często wymieniane przez pracowników jako ważne przy wyborze pracodawcy. Tym bardziej cieszy zdobycie przez DACHSER najwyższej noty w najnowszym badaniu „Najlepsze zawody z przyszłością w Niemczech” w kategorii firm logistycznych.

W ramach badania „Najlepsze zawody z przyszłością w Niemczech” przeprowadzonego przez Instytut Zarządzania i Badań Ekonomicznych (Institut für Management und Wirtschaftsforschung - IMWF), na zlecenie "DEUTSCHLAND TEST" i niemieckiego magazynu biznesowego FOCUS Money, przeanalizowano ponad 6 000 firm pod kątem trzech bloków tematycznych: zrównoważonego rozwoju, rentowności i atmosfery pracy. W kategorii firm logistycznych zwyciężył DACHSER, wyprzedzając 17 konkurentów, z przewagą 3,5 punktów nad zdobywcą drugiego miejsca.

Kryteria oceny

W obszarze zrównoważonego rozwoju eksperci IMWF oceniali aspekty odpowiedzialności społecznej, ekologicznej i ekonomicznej, włączenia, emisji i różnorodności. W dziedzinie rentowności przebadano nowe lokalizacje, oddziały, zarządzanie ryzykiem, przewagę konkurencyjną, inwestycje, sprzedaż i zyski. Z kolei atmosferę w pracy oceniano pod kątem takich kryteriów jak: atrakcyjność pracodawcy, codzienne życie zawodowe, równowaga między pracą a życiem prywatnym, obciążenie obowiązkami, nadgodziny i wynagrodzenie.

Proces badawczy

Przed rozpoczęciem badania IMWF sprawdził ogólnodostępne niemieckie źródła internetowe zawierające wcześniej zdefiniowane słowa kluczowe. Ponadto poddał ocenie polubienia w mediach społecznościowych. Następnie sztuczna inteligencja pomogła przeanalizować dane w trzech etapach: „Która firma została wspomniana?”, „Jaki temat był omawiany?” oraz „Jaki był ton fragmentu tekstu?”. W ostatnim etapie analizy wzmianki o firmach zostały przypisane do kategorii pozytywnych, neutralnych i negatywnych.

Ogólne wyniki badania oparto na punktach uzyskanych z ocen źródeł internetowych i polubień w mediach społecznościowych. Wyliczenia przeprowadzano w odniesieniu do konkretnej branży. Zwycięzcy branżowi otrzymali maksymalną możliwą do uzyskania liczbę 100 punktów i stanowili punkt odniesienia do oceny pozostałych firm rywalizujących w danej kategorii.

Wyniki badania dostępne tutaj: https://deutschlandtest.de/rankings/deutschlands-beste-jobs-mit-zukunft

DACHSER jako pracodawca: Koncentracja na ludziach

Zgodnie ze strategicznym projektem DACHSER "Logistics is people business", człowiek stanowi najwyższy priorytet w firmie. Dostawca usług logistycznych nieustannie inwestuje w swoich pracowników. Przywiązuje dużą wagę do wysokiego poziomu bezpieczeństwa zatrudnienia, wysokiej jakości szkoleń i dalszego kształcenia, środowiska pracy sprzyjającego zdrowiu oraz wsparcia finansowego (na przykład w formie dodatków czy premii) w czasach kryzysu i wysokiej inflacji. DACHSER jasno określił swoją przyszłość. Misją firmy jest stać się najbardziej zintegrowanym dostawcą usług logistycznych na świecie. Na tej drodze DACHSER wyznaczył sobie do 2030 roku sukcesywną realizację celów z zakresu strategii cyfryzacji, ochrony klimatu i rozwoju pracowników.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ważny krok w zeroemisyjnym projekcie DACHSER
Grupa Schunk zacieśnia współpracę z Dematic
Lokomotywa Gama 111Ed-060 we flocie CIECH Cargo
Orbico wybrało Park P3 w Robakowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Elkom Trade S.A. zwycięzcą w plebiscycie TÜV NORD Polska
Urządzenia śledzące w wymiennych naczepach Dachser
Dachser powiększył powierzchnię magazynu w Rottenburgu
Dachser Polska uruchomił połączenie na Ukrainę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów