Przejdź do artykułu
2023-07-17 | Głos z rynku

1,5 mld zł dla CARGOUNIT na rozwój w Europie

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała w lipcu 2023 roku umowy refinansowania z wiodącymi polskimi i zachodnioeuropejskimi instytucjami finansowymi.

Nowa platforma finansowania w wysokości 1,5 mld PLN (338 mln EUR) składa się z kredytu terminowego, kredytu Private Placement, kredyt odnawialnego oraz kredytu inwestycyjnego. Finansowanie obejmuje kredyty oparte o formułę Sustainability-Linked Loan w celu zapewnienia środków na zakup przyjaznych środowisku lokomotyw wielosystemowych Vectron MS od Siemens Mobility oraz lokomotyw jednosystemowych Gama Marathon od Pesa Bydgoszcz.

Grupa dziewięciu banków i inwestor instytucjonalny udzielą spółce finansowania: PKO Bank Polski, DWS, ING Bank, Siemens Bank, Bank Pekao, ABN AMRO, Societe Generale, Erste Group Bank AG, La Banque Postale i BOŚ Bank.

– Cieszymy się z podpisania nowych umów finansowania ustanawiających platformę finansową, opartą o formułę sustainability-linked, z wiodącymi europejskimi instytucjami finansowymi zaangażowanymi w finansowanie taboru kolejowego. Jest to oznaka zaufania w realizację naszej strategii zbudowanej na programie unowocześnienia floty lokomotyw oraz ambitnych planach rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej – mówi Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

Cantor Fitzgerald Europe był wyłącznym doradcą finansowym CARGOUNIT w związku z finansowaniem. Doradztwo prawne przy transakcji było świadczone przez kancelarie Clifford Chance oraz Norton Rose Fulbright.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Spowolnienie na rynku inwestycyjnym w 2023 roku
Sprzedaż online i offline to niezwykle efektywny duet
Rozwój sieci GLS po przejęciu ProntoPacco
Jeszcze łatwiejsze planowanie tankowania z DKV LIVE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Komentarz TINES Rail w sprawie CPK
AddSecure przejmuje europejski oddział telematyczny Astrata
cargo-partner rozszerza ofertę
Avon otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Garwolinie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów