Przejdź do artykułu
2023-03-02 | Głos z rynku

DKV BOX EUROPE rozlicza przejazdy mostami w Skandynawii

Klienci DKV Mobility, wiodącej europejskiej platformy B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, mogą teraz regulować płatności również na moście Storebaelt w Danii oraz Oresund w Szwecji za pomocą DKV BOX EUROPE. Box ten jest urządzeniem pokładowym zgodnym z EETS. Obsługuje już 16 systemów poboru opłat drogowych w 13 krajach europejskich.

– Dzięki poszerzeniu akceptacji na kraje Północy, robimy ważny krok na drodze do obsługi najważniejszych tras tranzytowych w Europie za pomocą tylko jednego boxa. Chcemy sprawić, by rozliczanie opłat drogowych było tak bezproblemowe i zautomatyzowane, jak to tylko możliwe – mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający ds. opłat drogowych i zwrotu podatków w DKV Mobility.

DKV BOX EUROPE pozwala dziś rozliczać opłaty drogowe w: Austrii, Belgii, Bułgarii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Szwajcarii. Ponadto obejmuje swoim zasięgiem następujące mosty i tunele: przejście Warnow i Tunel Herren (Niemcy), Liefkenshoek (Belgia), Most Storebaelt (Dania) oraz Most Oresund (Szwecja). Urządzenie wyróżnia szybka instalacja w pojeździe metodą plug & play. Jest konfigurowane i aktualizowane przez wi-fi. 

Przypomnijmy, że europejska usługa opłaty elektronicznej (EETS) ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do szerokiej sieci dróg płatnych za pomocą jednej umowy i jednego urządzenia pokładowego od jednego operatora rozliczeń. To rozwiązanie kierowane do firm, w szczególności do profesjonalnych przewoźników transportu międzynarodowego. Transakcje z tytułu opłat drogowych są na bieżąco zestawiane w jednej fakturze, która zawiera szczegółowy wykaz wszystkich płatności dokonanych za pośrednictwem DKV Mobility – także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty z innych krajów europejskich. Dodatkowo, firmy mają możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT za przeprawy promowe lub mostowe. 

DKV Mobility jest kluczowym dostawcą rozwiązań w zakresie opłat drogowych w Europie. Dopełniają one bogaty wachlarz usług operatora. Z kart wydawanych przez DKV Mobility korzysta dzisiaj około 301 000 aktywnych klientów. Umożliwiają one tankowanie i ładowanie pojazdów, dając dostęp do największej w Europie sieci stacji, w tym ponad 63 000 konwencjonalnych stacji paliw, blisko 413 000 punktów ładowania EV oraz około 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Przy ich pomocy można korzystać z usług niemal 30 000 warsztatów. Firma mocno stawia także na rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. W obszarze usług finansowych jest jednym z kluczowych operatorów zwrotu podatku VAT oraz podatku od paliw mineralnych. Dziś DKV Mobility zatrudnia około 1700 osób. W 2021 wolumen transakcji przedsiębiorstwa wyniósł 12 mld euro, a przychody 492 mln euro. Celem nadrzędnym przedsiębiorstwa jest wspieranie branży w drodze do wydajnej i zrównoważonej przyszłości.


Zobacz także

Planet Friendly – nowy eko-cerfyfikat dla budynków
Główne trendy w systemach ERP na 2023 rok
Raben uczy bezpieczeństwa przez zdrową rywalizację
Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jaka umowa przewozu zabezpieczy interesy firmy?
Dzienne zmiany stawek w transporcie nawet o 50%!
Jak założyć i prowadzić biznes w niepewnych czasach?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów