Przejdź do artykułu
2023-03-02 | Głos z rynku

DKV BOX EUROPE rozlicza przejazdy mostami w Skandynawii

Klienci DKV Mobility, wiodącej europejskiej platformy B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, mogą teraz regulować płatności również na moście Storebaelt w Danii oraz Oresund w Szwecji za pomocą DKV BOX EUROPE. Box ten jest urządzeniem pokładowym zgodnym z EETS. Obsługuje już 16 systemów poboru opłat drogowych w 13 krajach europejskich.

– Dzięki poszerzeniu akceptacji na kraje Północy, robimy ważny krok na drodze do obsługi najważniejszych tras tranzytowych w Europie za pomocą tylko jednego boxa. Chcemy sprawić, by rozliczanie opłat drogowych było tak bezproblemowe i zautomatyzowane, jak to tylko możliwe – mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający ds. opłat drogowych i zwrotu podatków w DKV Mobility.

DKV BOX EUROPE pozwala dziś rozliczać opłaty drogowe w: Austrii, Belgii, Bułgarii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Szwajcarii. Ponadto obejmuje swoim zasięgiem następujące mosty i tunele: przejście Warnow i Tunel Herren (Niemcy), Liefkenshoek (Belgia), Most Storebaelt (Dania) oraz Most Oresund (Szwecja). Urządzenie wyróżnia szybka instalacja w pojeździe metodą plug & play. Jest konfigurowane i aktualizowane przez wi-fi. 

Przypomnijmy, że europejska usługa opłaty elektronicznej (EETS) ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do szerokiej sieci dróg płatnych za pomocą jednej umowy i jednego urządzenia pokładowego od jednego operatora rozliczeń. To rozwiązanie kierowane do firm, w szczególności do profesjonalnych przewoźników transportu międzynarodowego. Transakcje z tytułu opłat drogowych są na bieżąco zestawiane w jednej fakturze, która zawiera szczegółowy wykaz wszystkich płatności dokonanych za pośrednictwem DKV Mobility – także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty z innych krajów europejskich. Dodatkowo, firmy mają możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT za przeprawy promowe lub mostowe. 

DKV Mobility jest kluczowym dostawcą rozwiązań w zakresie opłat drogowych w Europie. Dopełniają one bogaty wachlarz usług operatora. Z kart wydawanych przez DKV Mobility korzysta dzisiaj około 301 000 aktywnych klientów. Umożliwiają one tankowanie i ładowanie pojazdów, dając dostęp do największej w Europie sieci stacji, w tym ponad 63 000 konwencjonalnych stacji paliw, blisko 413 000 punktów ładowania EV oraz około 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Przy ich pomocy można korzystać z usług niemal 30 000 warsztatów. Firma mocno stawia także na rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. W obszarze usług finansowych jest jednym z kluczowych operatorów zwrotu podatku VAT oraz podatku od paliw mineralnych. Dziś DKV Mobility zatrudnia około 1700 osób. W 2021 wolumen transakcji przedsiębiorstwa wyniósł 12 mld euro, a przychody 492 mln euro. Celem nadrzędnym przedsiębiorstwa jest wspieranie branży w drodze do wydajnej i zrównoważonej przyszłości.


Zobacz także

Planet Friendly – nowy eko-cerfyfikat dla budynków
Główne trendy w systemach ERP na 2023 rok
Raben uczy bezpieczeństwa przez zdrową rywalizację
Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jubileusz 10-lecia Quick Service Logistics Polska
Giełda transportowa Clicktrans na kolejnym rynku
Kto zapłaci za skradzione towary w transporcie?
Polska premiera MAN TGE na rok modelowy 2025

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów