Przejdź do artykułu
2023-02-01 | Głos z rynku

GLS Poland z tytułem Lidera Logistyki

GLS zdobywa kolejne prestiżowe nagrody w branży. Tym razem firma otrzymała tytuł Lidera Logistyki w kategorii Cyfrowe narzędzia komunikacji. GLS jest dumny również z doskonałego wyniku NPS, który odzwierciedla satysfakcję klientów.

Wysoki poziom informatyzacji i integracji systemów GLS został oceniony jako najlepszy w branży, a firma otrzymała tytuł Lidera Logistyki w kategorii Cyfrowe narzędzia komunikacji w badaniu Operatora Logistycznego Roku. GLS zyskał wysokie noty również za komunikację mailową z klientami. Jak podkreśla Małgorzata Markowska, promotion & communication manager GLS Poland, informatyzacja i integracja systemów operacyjno-informatycznych polegająca na oferowaniu klientom najnowocześniejszych rozwiązań stanowi nieodłączny element działania firmy – GLS nieustannie rozwija się w tej dziedzinie, bo mamy świadomość, że dla każdego z grona naszych kluczowych klientów biznesowych jest to nieodzowny aspekt obsługi.

W badaniu Operatora Logistycznego GLS uzyskał także wysoki wynik NPS (76,5%), który określa poziom satysfakcji klientów. – Ten wynik motywuje nas do rozwoju. Zależy nam na jeszcze większej elastyczności procesów logistycznych, by dostosować je do oczekiwań i potrzeb klientów. Stawiamy klientów w centrum działań. To jest nasz priorytet – mówi Małgorzata Markowska.

Satysfakcja klientów na wysokim poziomie

Szybko i solidnie – tak widzą logistykę GLS klienci firmy. W badaniu Operatora Logistycznego Roku docenili oni przede wszystkim jakość i standard obsługi. Wśród atutów zwrócili uwagę między innymi na terminowość (100%) i kompletność dostaw (96,1%). Te wyniki odzwierciedlają strategię GLS, której istotnym elementem jest właśnie wysoki poziom obsługi klientów. – Stawiamy na pozytywne doświadczenia, bo wiemy, że dostarczamy coś więcej niż tylko paczki. Taka prokliencka perspektywa sprawia, że GLS stale rozwija swoją ofertę, a także potrafi szybko reagować, dostosowując się do dynamicznej sytuacji na rynku – mówi Małgorzata Markowska.

W badaniu GLS uplasował się na pierwszym miejscu wśród firm logistycznych w kategorii usług kurierskich. Najwyżej oceniany jest w takich kategoriach jak: dostawa na następny dzień roboczy, gwarantowana godzina dostawy i krajowy oraz międzynarodowy serwis drogowy. Dodatkowo w badaniu doceniono standard obsługi klientów i to na kilku etapach - od wsparcia konsultanta, poprzez kulturę kuriera czy obieg informacji w przypadku pojawiających się trudności.

Pozycję jednego z liderów branży potwierdzają również tegoroczne wyniki badania - zgodnie z nimi GLS wyprzedza inne firmy z tego sektora pod względem „umiejętności zarządzania operacjami logistycznymi, standardem usług, ze szczególnym uwzględnieniem polityki cenowej, elastyczności działania i informatyzacji”.

GLS z prestiżowym tytułem w branży

Ogłoszenie wyników badania Operatora Logistycznego odbyło się podczas 21. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji. To prestiżowe wydarzenie od ponad dwóch dekad stanowi prawdziwe święto logistyki. W tym roku spotkało się na nim ponad 600 liderów branży, którzy wyróżniają się kreatywnością, innowacyjnością oraz stawiają na rozwój i doskonalenie procesów.

Badanie satysfakcji klientów prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics, a jego celem jest dostarczanie branży wiedzy na temat oczekiwań klientów oraz poziomu wykonywania usług logistycznych.

Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.

W tym roku GLS po raz kolejny znalazł się gronie laureatów. Rok temu firma zdobyła Złote Godło i została Operatorem Logistycznym Roku 2021.

GLS Poland to jedna z wiodących firm logistycznych w Polsce. Obecnie na terenie kraju posiada 50 filii i blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki. GLS inwestuje w twardą infrastrukturę, a także rozwija ekologiczną flotę swoich partnerów transportowych – ciężarówki napędzane LNG, elektryczne vany czy rowery kurierskie. GLS Poland należy do Grupy GLS posiadającej ponad 120 centrów dystrybucji i 1,6 tysiąca filii w ponad 40 krajach. W latach 2021/22 Grupa wygenerowała rekordowe przychody w wysokości 5 miliardów euro, dostarczając 870 milionów paczek na wszystkich obsługiwanych rynkach.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę gls-group.com


Zobacz także

Polski oddział Prologis wyróżniony w prestiżowym rankingu
Polska hubem i portem zastępczym dla Ukrainy
Artykuł edukacyjno-polemiczny Rusak Business Services
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szybka Paczka GLS liczy już ponad 5 tys. punktów
GLS rozwija sieć Szybkiej Paczki od ponad 12 lat
Dassault Systèmes w czołówce firm przyjaznych kobietom
GLS ukazuje kobiece oblicze logistyki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów