Przejdź do artykułu
2022-09-21 | Głos z rynku

25 lat Hellmann w Nowym Tomyślu

W tym roku Hellmann Worldwide Logistics Poland obchodzi 25-lecie swojego oddziału w Nowym Tomyślu. Otwarta w 1997 roku lokalizacja rozwinęła się w ostatnich dziesięcioleciach jako ważny filar polskiego rynku. Dziś jest centralnym węzłem w polskiej sieci Hellmann dla krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, od ładunków drobnicowych i częściowych po ładunki całopojazdowe. Ponadto oddział Nowy Tomyśl prowadzi własną agencję celną oraz magazyn czasowego składowania.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci oddział był stale rozwijany, aby zaspokoić potrzeby klientów i oferować poszerzone portfolio produktów firmy. W 2021 roku powierzchnia magazynowa została dostosowana do potrzeb rozwijającego się cross-docku. Obecnie magazyn posiada 15 doków przeładunkowych – w tym jeden na poziomie zerowym. Ładunki całopojazdowe, drobnicowe oraz połączenia liniowe obsługiwane są przez 60 pojazdów, które są w ciągłym ruchu. Zmieniając funkcję magazynu, Hellmann Polska stworzył podstawy do udanej realizacji nowo uruchomionego programu „Drobnica Polska-Niemcy”, w ramach którego przewidziane są nowe, codzienne kursy w obu kierunkach. Dzięki doskonałej współpracy międzyoddziałowej i sprawnym cross-dockom oddział w Nowym Tomyślu jest ważną lokalizacją nie tylko dla projektu „Drobnica Polska-Niemcy”, ale także z perspektywy strategii rozwoju Hellmann Polska.

– Biorąc pod uwagę wymagania naszych klientów dotyczące jakości i zakresu usług, stale inwestujemy w segment drobnicowy. Jednym z ważniejszych projektów jest rozwój kierunku niemieckiego, co bezpośrednio wiąże się ze znaczącym wzrostem współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami. Podstawą realizacji tego programu jest doskonała współpraca z niemieckimi oddziałami Hellmann, która pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu usług – mówi Piotr Kowalik, Dyrektor Handlowy Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Dodaje – Niewątpliwie ogromną rolę w realizacji projektu odgrywa również rozbudowana krajowa i międzynarodowa sieć dystrybucji, w skład której wchodzą nasze oddziały w Nowym Tomyślu i Poznaniu, realizujące zwiększone wolumeny zamówień na połączeniu Polska – Niemcy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kompaktowy Terminal Kierowcy od Webfleet
DHL Parcel rozpoczął współpracę z Kolporterem
Polski rynek TMS ma nowego lidera
Obchody jubileuszu Seifert Logistics Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów