Przejdź do artykułu
2022-09-01 | Głos z rynku

Firma Dematic ogłosiła partnerstwo z Dexterity

Firma Dematic ogłosiła strategiczne partnerstwo z dostawcą robotyki magazynowej, firmą Dexterity, w celu zaoferowania robotyki do pełnych zadań w ramach inteligentnych rozwiązań Dematic. Jest to kolejny krok w budowaniu relacji, w ramach której Dematic będzie sprzedawał i wdrażał roboty Dexterity na całym świecie oraz ułatwi firmie Dexterity wejście na rynek europejski.

Detaliści i dystrybutorzy na całym świecie poszukują obecnie automatyzacji, aby zaspokoić swoje najbardziej palące potrzeby biznesowe. Łącząc doświadczenie w zakresie zaawansowanych rozwiązań łańcucha dostaw z najlepszą technologią robotyczną, partnerstwo Dematic/Dexterity dostarczy na rynek w pełni zintegrowane, autonomiczne i skalowalne rozwiązania – od konkretnych podsystemów po kompletne operacje. Firma Dematic wdroży systemy robotyczne u już zakontraktowanych klientów firmy Dexterity zajmujących się produkcją dóbr konsumpcyjnych, handlem detalicznym i obsługą paczek, a także sprzeda i wdroży rozwiązania firmy Dexterity w magazynach i centrach dystrybucji własnych klientów realizujących zamówienia w ciągu najbliższych kilku lat.

Oparta na SaaS platforma inteligencji robotycznej firmy Dexterity zmienia standardowe ramiona robotów przemysłowych w roboty w pełni zadaniowe, posiadające zmysł dotyku, wizję oraz zdolność uczenia się i wielozadaniowości. Pełnozadaniowe roboty rozwiązują niektóre z najtrudniejszych wyzwań operacyjnych, w tym tworzenie palet o mieszanym składzie gatunkowym (mixed-SKU), rozdzielanie i wprowadzanie elementów oraz realizowanie zamówień. Do tej pory roboty Dexterity skompletowały ponad 37 milionów towarów w magazynach w całych Stanach Zjednoczonych, przyczyniając się do udoskonalenia algorytmów i zaawansowanego uczenia maszynowego (ML), które umożliwiły zwiększenie efektywności pracy, przepływu materiałów i wydajności systemu.

Podejście firmy Dexterity do swojej platformy robotyki jest doskonale dopasowane do planu rozwoju systemów i oprogramowania firmy Dematic. Współdziałanie to przyspieszy zdolność firmy Dematic do oferowania klientom adaptowalnych i autonomicznych rozwiązań, które zwiększają elastyczność stałych rozwiązań automatyzacji i zmniejszają zależność od siły roboczej.  

Partnerstwo pomoże zwiększyć zaufanie klientów do robotyki. Teraz, w przypadku wyzwań związanych z łańcuchem dostaw, które najlepiej rozwiązać za pomocą zalet operacyjnych robotyki, Dematic i Dexterity będą współpracować w celu dostarczenia i wsparcia rozwiązań modułowych – od inicjacji i planowania do realizacji i operacji w czasie rzeczywistym.

– Nasze rozwijające się partnerstwo z Dexterity jest kolejnym przykładem na to, że Dematic podejmuje niezbędne kroki, aby nadal być liderem w dziedzinie oprogramowania i technologii – powiedział Hasan Dandashly, prezes Dematic, członek zarządu Grupy KION. – Jako lider, dostarczamy naszym klientom inteligentne rozwiązania, których potrzebują do osiągnięcia sukcesu. W pełni zintegrowane rozwiązania robotyczne pasują do tego jak ulał.

Roboty napędzane przez Dexterity zwiększyły zapotrzebowanie rynku na elastyczną automatyzację, która może działać w istniejących przepływach pracy i infrastrukturze – powiedział Samir Menon, dyrektor generalny Dexterity. – Współpraca z liderem branży, takim jak Dematic, przyspieszy wdrażanie robotów przez klientów Dexterity i znacznie rozszerzy ich globalny zasięg.

– Firma Dematic od ponad 200 lat jest liderem w zakresie wdrażania i adaptacji nowych technologii. Łańcuch dostaw przyszłości wymaga holistycznie zintegrowanych robotów, które widzą, dotykają i rozumują, pomagając naszym klientom skalować swoje operacje jak nigdy dotąd – powiedział Dean Priebe, starszy dyrektor Centrum Doskonalenia Robotyki w firmie Dematic. – Cieszymy się, że możemy dodać firmę Dexterity do naszego portfolio partnerów, aby wzmocnić łańcuchy dostaw klientów za pomocą tej transformacyjnej i zróżnicowanej nowej technologii.

Pierwszy system robotyczny Dexterity ma zostać wdrożony przez Dematic w IV kwartale 2022 roku.


Zobacz także

Dassault Systèmes stawia krok milowy w dziedzinie medycyny
AXI IMMO podsumowuje 1 poł. 2022r. rynku magazynów
Producentów sprzętu komputerowego czeka w Europie recesja
UE wprowadzi cyfrową wersję Paszportu Produktowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GXO przyspiesza wdrażanie nowych technologii
Jak partnerstwa zbliżają Webfleet do pełnego potencjału mobilności
Dematic usprawni procesy detalisty odzieżowego
DPD Polska wspiera młodych naukowców i innowatorów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów