Przejdź do artykułu
2022-05-10 | Głos z rynku

UTA Edenred nawiązuje współpracę z ChargePoint

UTA Edenred, wiodący dostawca usług mobilności w Europie z grupy Edenred, nawiązał współpracę z ChargePoint (NYSE: CHPT), doświadczonym partnerem w zakresie sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV), aby zapewnić swoim klientom dostęp do ponad 240 000 publicznych punktów ładowania w 32 krajach Europy. Stale rozwijająca się sieć ChargePoint umożliwia kierowcom pojazdów elektrycznych znalezienie dogodnej lokalizacji stacji ładowania w dowolnym czasie w całej Europie.

Oferta będzie dostępna dla Klientów UTA Edenred już w drugim kwartale 2022 roku. W ramach strategii multienergetycznej UTA Edenred zapewnia obecnie swoim Klientom dostęp do paliw standardowych i alternatywnych, takich jak biodiesel, LNG i CNG, a także do stacji ładowania. Do dyspozycji kierowców będzie specjalna aplikacja, dzięki której zlokalizują i aktywują stacje ładowania.

Carsten Bettermann, CEO UTA Edenred – Chcemy oferować naszym Klientom możliwie jak najbardziej rozbudowaną sieć, niezależnie od tego, z jakiego źródła energii korzystają. Współpraca z ChargePoint znacząco usprawni mobilność naszych Klientów, dostarczając im kompleksowe, multienergetyczne usługi od jednego dostawcy - UTA Edenred.

Oprócz dostaw energii, UTA Edenred zapewnia również rozwiązania z zakresu opłat drogowych w wielu krajach Europy, a w połączeniu z dostępem do dodatkowych usług, takich jak naprawy i pomoc drogowa oraz mycie pojazdów gwarantuje swoim Klientom bardzo szeroki zakres oferty.

André ten Bloemendal, Senior Vice President Europe w ChargePoint, mówi – Nasza współpraca z UTA Edenred ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia flotom niezbędnej infrastruktury i punktów dostępu, dzięki czemu ich przejście na mobilność elektryczną będzie opłacalne i łatwe. Klienci UTA Edenred skorzystają z ulepszonego rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które pozwoli kierowcom i firmom ładować pojazdy w miejscach publicznych, domach i pracy, gdzie i kiedy tylko chcą.

Ułatwione zarządzanie flotami mieszanymi i elektrycznymi

Rosnąca liczba pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in na drogach umożliwia menedżerom flot elektryfikację i redukcję kosztów, niezależnie od charakteru działalności. Floty mieszane to często dodatkowe trudności administracyjne.

Nowe zintegrowane rozwiązanie w zakresie mobilności UTA Edenred oferuje jego użytkownikom szereg korzyści. Umożliwia kierowcom lokalizowanie i aktywowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz autoryzację transakcji. Szczegółowe raporty zapewniają menedżerom flot doskonały podgląd profili użytkowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych. Przegląd tych danych umożliwia operatorom flot mieszanych szczegółowe raportowanie oraz pomaga im lepiej przyjrzeć się śladowi węglowemu ich floty. Klienci korzystający zrozwiązań UTA Edenred otrzymują fakturę zbiorczą za zużycie energii z różnych źródeł, mogą prowadzić przejrzysty monitoring wszystkich wydatków w jednym miejscu, co znacznie zmniejsza nakłady administracyjne oraz pozwala oszczędzać czas.

Ładowanie w dowolnym miejscu: w drodze, w miejscu pracy i w domu kierowcy

UTA Edenred i ChargePoint umożliwią ładowanie pojazdów w całym ekosystemie transportowym. W ten sposób klienci będą mogli korzystać z opłacalnych i efektywnych czasowo możliwości ładowania, niezależnie od miejsca i czasu: w pracy, w nocy, w domu kierowcy, czy też na setkach tysięcy publicznych stacji ładowania. Dzięki temu menedżerowie będą mogli zarządzać swoimi flotami w bardziej elastyczny i ekonomiczny sposób, a skonsolidowany przegląd transakcji pozwoli im kontrolować koszty, monitorować oszczędności i wydatki zwiazane z ładowaniem w domu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
DKV umożliwia rezerwację parkingu dla kierowcy
Ekologiczne plany Grupy Raben w jednym miejscu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platforma 3DEXPERIENCE w „EVolutive Facilities” (EVF)
Visilion łączy się z platformą FourKites
Dematic usprawni procesy detalisty odzieżowego
Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów