Przejdź do artykułu
2022-04-14 | Głos z rynku

Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO

Grupa CMA CGM, światowy lider spedycji i logistyki, przejmuje blisko 100% kapitału GEFCO, europejskiego lidera w logistyce dla branży motoryzacyjnej i międzynarodowego eksperta w zakresie multimodalnego łańcucha dostaw. Przejęcie zostało przedłożone do zatwierdzenia organom ds. konkurencji. Jednak Komisja Europejska, w ramach specjalnej procedury, zezwoliła CMA CGM na natychmiastowe przejęcie kapitału GEFCO, w oczekiwaniu na ostateczną zgodę, która nastąpi w najbliższych miesiącach. Przejęcie wzmocni portfolio usług logistycznych CEVA Logistics, spółki zależnej CMA CGM, która świadczy swoje usługi zwłaszcza we Francji i innych krajach Europy.

– Przejęcie GEFCO to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, który wzmacnia naszą pozycję jako globalnego gracza w transporcie i logistyce. Dzięki GEFCO, nasza spółka zależna CEVA stanie się światowym liderem w logistyce motoryzacyjnej, ostatnio zwiększając swoje możliwości w logistyce e-commerce dzięki przejęciu firmy Ingram Micro CLS. Tworzymy francuskiego lidera wspierającego naszych klientów na całym świecie – mówi Rodolphe Saadé, Prezes Grupy CMA CGM.

Intencją Grupy CMA CGM jest kontynuowanie działalności GEFCO w bezpiecznych ramach regulacyjnych, a następnie zwiększenie rozwoju tej firmy, zwłaszcza na rynkach międzynarodowych, poprzez wykorzystanie wiodącej na rynku technologii i możliwości logistycznych Grupy. Przejęcie GEFCO i jego integracja z CEVA Logistics stworzy wiodącego dostawcę logistyki dla branży motoryzacyjnej na świecie i wzmocni pozycję CEVA jako lidera w logistyce kontraktowej. Dzięki GEFCO, CEVA Logistics będzie kontynuować ekspansję na całym świecie i umacniać swoją pozycję na kluczowych rynkach, zwłaszcza we Francji i innych krajach Europy.

Francuska firma GEFCO jest europejskim liderem w logistyce kontraktowej i specjalistą w segmencie motoryzacyjnym. Posiadając wyjątkowe doświadczenie w logistyce pojazdów gotowych, firma odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości pracy europejskich linii produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. GEFCO zamierza kontynuować ścisłą współpracę ze swoimi partnerami, w tym ze Stellantis. Działa od ponad 70 lat i posiada również klientów z branży lotniczej, farmaceutycznej, energetycznej i handlowej. GEFCO rozwinęło sieć obejmującą 47 krajów i zatrudnia około 11 500 pracowników na całym świecie, z czego ponad 2500 we Francji.

CMA CGM kontynuuje swój strategiczny rozwój w logistyce

Dzięki umowie przejęcia GEFCO, Grupa CMA CGM realizuje swój plan rozwoju i dostarczania kompleksowych rozwiązań spedycyjnych i logistycznych w celu wspierania łańcuchów dostaw swoich klientów.

Grupa niedawno ogłosiła zakończenie przejęcia Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services (CLS) oraz Colis Privé. Transakcje te przyspieszyły rozwój CEVA Logistics w obszarze e-commerce oraz w kluczowych segmentach rynku, takich jak technologia, handel detaliczny i moda.

– Mając ponad 70-letnie doświadczenie w logistyce przemysłowej, GEFCO z dumą dołącza do Grupy CMA CGM, niekwestionowanego światowego lidera w transporcie morskim i logistyce. Projekt kierowany przez CMA CGM pozwoli GEFCO kontynuować działalność w stabilnym środowisku, wesprze transformację, którą zapoczątkowaliśmy i wzmocni nasz rozwój w kolejnych latach. To powiązanie między dwiema francuskimi firmami przyniesie GEFCO wiele możliwości w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza na arenie międzynarodowej, z korzyścią dla naszych klientów. Jestem dumny z pracy wykonanej przez wszystkie zespoły GEFCO na całym świecie w imieniu naszych klientów i jestem pewny przyszłości z CMA CGM i CEVA Logistics – podkreśla Luc Nadal, Prezes GEFCO.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Kolejna edycja targów MODERNLOG już niebawem!
CUBE Pro (PT-P910BT) dołącza do portfolio Brother
Rok 2022 będzie trudny dla przemysłu motoryzacyjnego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zgoda na przejęcie Clipper przez GXO
Ligentia Group finalizuje transakcję przejęcia VGL
DB Schenker zwiększa swój potencjał w USA
Bomi Group połączy się z UPS Healthcare

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów