Przejdź do artykułu
2022-02-16 | Głos z rynku

40 lat marki PROMAG

Historia PROMAG rozpoczęła się 15 lutego 1982 roku w Poznaniu, kiedy z inicjatywy pana Witolda Kaweckiego powstała organizacja wspierająca rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych. Logistyka w Polsce stawiała wtedy dopiero pierwsze kroki, jednak pan Kawecki był wizjonerem, który widział ogromny potencjał w tym obszarze. Dotarcie do miejsca, w jakim obecnie znajduje się spółka wymagało ogromu pracy oraz umiejętności dopasowywania się do zmieniających się nieustannie realiów.

– Od samego początku dewizą firmy była kompleksowa obsługa klientów w zakresie wyposażenia magazynowego. Zaczynaliśmy od sprzedaży prostych regałów i wózków magazynowych, poszerzając stopniowo ofertę o kolejne grupy asortymentowe: urządzenia dźwignicowe i przenośniki, urządzenia i materiały do pakowania, czy meble warsztatowe. Początek lat 2000 to wprowadzenie na rynek wielu produktów magazynowych pod własną marką oraz nowoczesnych, jak na tamten czas, systemów przeładunku i antresoli magazynowych – mówi Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Pani Karolina Tokarz.

Karolina Tokarz 2022

Karolina Tokarz, Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor PROMAG S.A.
 
Przełomowym momentem, rozpoczynającym dynamiczny rozwój firmy, jak również całej polskiej logistyki, było wstąpienie Polski do struktur UE. PROMAG wprowadził wtedy do oferty pierwsze półautomatyczne i automatyczne systemy składowania, transportu, pakowania. Mimo, iż początkowo polskie firmy nie posiadały wystarczającego kapitału oraz potrzeb by z tych rozwiązań korzystać, to konieczność konkurowania na globalnym rynku oraz problemy kadrowe wymusiły na nich inwestycje w nowoczesne, zautomatyzowane technologie. Dziś zainteresowanie automatyzacją procesów intralogistycznych jest coraz większe wśród klientów firmy. Dlatego oferta PROMAG jest w tym zakresie również kompleksowa i obejmuje automatyczne regały, wielopoziomowe systemy transportu i komisjonowania oparte na konstrukcjach pomostów, w których ścieżki kompletacji planowane są przez indywidualne algorytmy, a także systemy paletyzacji z użyciem robotów przemysłowych, które integrowane są z przenośnikami, pojazdami AIV i urządzeniami do pakowania.

Tym co od początku wyznaczało ścieżkę rozwoju PROMAG S.A. była innowacyjność i nieustanny rozwój oferty, dzięki czemu dziś firma jest w stanie sprostać wszystkim potrzebom rynku w zakresie intralogistyki. PROMAG to jedna z nielicznych polskich firm, która projektuje, produkuje, instaluje i serwisuje automatyczne systemy składowania.

 Jesteśmy dumni, że nasz autorski automatyczny system gęstego składowania AutoMAG Mover nagrodzony został tytułem PRODUKT INNOWACYJNY dla Logistyki, Transportu i Produkcji – mówi Karolina Tokarz. Rozwój naszej firmy nie byłby możliwy bez sztabu zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, nieustannych inwestycji we własne zaplecze handlowe, produkcyjne i logistyczne. Możemy się dziś pochwalić silnym zespołem inżynierów i doradców klienta, zarówno w Centrali firmy w Poznaniu jak i w 10 Oddziałach na terenie całego kraju. Z okazji jubileuszu firmy dziękuję wszystkim pracownikom firmy za ich zaangażowanie i wkład w rozwój PROMAG.

Firma posiada własny zakład produkcyjny w Bolechowie oraz duże Centrum Logistyczne w podpoznańskim Koninku. Obecnie wkracza w nowy obszar działalności jakim jest działalność deweloperska.

Tym co nie zmieniało się podczas czterech dekad działalności PROMAG to nacisk na najwyższą jakość produktów i świadczonych usług, innowacyjność i kompleksowość oferty oraz bycie blisko klienta. Dzięki temu firma jest dziś liderem na polskim rynku rozwiązań intralogistycznych, zatrudniającym ponad 450 pracowników, posiadającym w swoim portfolio blisko 100 tysięcy produktów i obsługującym ponad 100 tysięcy klientów.

– Z okazji jubileuszu pragnę podziękować wszystkim Klientom, Kontrahentom oraz Partnerom, z którymi od wielu lat budujemy relacje biznesowe, za zaufanie i dobrą współpracę. – podsumowała Karolina Tokarz.


Zobacz także

Ekologiczny transport celem Unicon i Volvo Trucks
ART IN ENERGY chce poprawić bezpieczeństwo na torach
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Fresh Logistics Polska z magazynem w Grodzisku Maz.
Savills rozwija ofertę zakupu i sprzedaży gruntów
Obchody jubileuszu Seifert Logistics Group
Hellmann w Nowym Tomyślu obchodzi 25-lecie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów