Przejdź do artykułu
2021-11-11 | Głos z rynku

Odprawy zdalne zyskują na popularności

Odprawy zdalne to odprawy celne bez fizycznej obecności agencji celnej, wykonywane na odległość. W ciągu ostatniego roku, między innymi ze względu na obostrzenia związane z pandemią, znacznie zyskały na popularności. Cyfryzacja systemów celnych sprawia, że cały proces odprawy uległ nie tylko usprawnieniu, ale też przyniósł wymierne oszczędności dla klientów.

Dorota Klim SiemieńczukW ostatnim czasie ponad 50% odpraw wykonywanych w agencjach celnych AsstrA w Białymstoku i Kuźnicy odbywa się zdalnie. Ten sposób odprawy niesie ze sobą wiele korzyści dla klienta. Na przykład, gdy mamy do czynienia z dużym transportem z Chin, gdzie część towaru transportowana jest pociągiem, część przyjeżdża ciężarówkami, a jeszcze część statkiem do portu w Gdańsku w dalszym ciągu możemy odprawić całe zamówienie w jednej agencji celnej. Taka forma współpracy z klientem umożliwia utrzymanie wysokiej jakości kompleksowej obsługi – podkreśla kierownik agencji celnej AsstrA Polska w Kuźnicy, Dorota Klim-Siemieńczuk.

Sama procedura zgłoszenia towaru się nie zmienia. Dokumenty, które klient do tej pory przedstawiał fizycznie podczas odprawy, teraz może wysłać na skrzynkę mailową agencji, która świadczy usługi zdalnej odprawy celnej.

Odprawa zdalna to wymierna korzyść dla podmiotów dokonujących obrotu towarowego z zagranicą, ale również dla przewoźników, nie tylko ze względu na elastyczność wyboru miejsca, ale i czasu odprawy celnej. Poprzez umożliwienie takiego rodzaju obsługi, nawet eksporty towarów, które są ładowane w piątki lub po popołudniu po zakończeniu pracy agencji celnych nie stoją z załadunkiem przez weekend. Klient ma możliwość zgłoszenia towaru przez całą dobę, w dogodnej dla siebie lokalizacji na terenie całego kraju. Dzięki cyfryzacji mamy możliwość skrócenia czasu przestojów samochodów, a co za tym idzie, zachowana jest płynność międzynarodowych dostaw – dodaje Dorota Klim-Siemieńczuk.

Międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG oferuje odprawy celne na terenie Niemiec, Litwy, Białorusi, Rosji i Polski. Agencje celne AsstrA w Polsce znajdują się na Terminalu Samochodowym w Koroszczynie, Białymstoku oraz na przejściu granicznym w Kuźnicy.


Zobacz także

Nowy Jedwabny Szlak bardziej przyjazny środowisku
Citroën AMI z innowacyjną opcją dostawy pod dom
Spedycja w Polsce: jak wypadamy na tle innych państw Unii Europejskiej?
Silny&Salamon wystawcą na Targach Warsaw Pack
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowoczesne technologie torują drogę w transporcie
Unijny Kodeks Celny – jeden dokument, różna interpretacja
Sektor magazynowy rośnie w zawrotnym tempie
Polscy przewoźnicy chcą rozwijać flotę mimo wysokich cen

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów