Przejdź do artykułu
2021-10-14 | Głos z rynku

Castorama i GXO razem od ponad 10 lat

GXO Logistics, operator logistyki kontraktowej przedłużył swoją trwającą już ponad dekadę współpracę z Castorama Polska, będącą częścią Kingfisher plc. Firma z branży DIY będzie nadal korzystać z doświadczenia GXO w obszarze automatyzacji i dostosowaniu do potrzeb klienta w zakresie dostaw importowych i dystrybucji do wszystkich sklepów sieci Castorama w Polsce, w tym do nowego formatu sklepów Castorama Smart.

Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nowe rozwiązania dla Castorama Polska, które umożliwiają rozwój jej działalności na kluczowych rynkach – powiedział Jean-Luc Bessade, Dyrektor Zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią.

GXO prowadzi obsługę logistyczną Castorama Polska w dwóch lokalizacjach położonych w okolicy Strykowa, liczących 150,000 m2 powierzchni magazynowej, gdzie zatrudnia 230 osób. Wskazane centra wdrożyły wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą efektywność operacji, wpływają na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników oraz są przyjazne dla środowiska. Dzięki instalacji świetlików i specjalnych czujników możliwe jest maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i zapewnienie oszczędności energii. Obiekty posiadają certyfikaty: ISO 9001:2015 – Systemy Zarządzania Jakością oraz ISO 14001:2015 – Systemy Zarządzania Środowiskowego.

GXO jest dla nas odpowiednim partnerem, który zapewnia skuteczne rozwiązania z wykorzystaniem najnowszych technologii niezbędnych do prowadzenia zwinnych i wydajnych procesów logistycznych – powiedział Wojciech Gondek, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Castorama. – To dla nas solidna podstawa do wzmacniania naszych relacji i budowania naszego biznesu nie tylko w Polsce, ale również we Francji i Wielkiej Brytanii.

GXO jest operatorem logistyki kontraktowej dostarczającym usługi w obszarze handlu detalicznego wielokanałowego, w tym również dla sektora DIY. Zapewnia szybką i niezawodną logistykę dla sklepów tradycyjnych, internetowych oraz dystrybucję bezpośrednio do klientów indywidualnych, we współpracy z sieciami retail, sklepami internetowymi oraz specjalistycznymi, a także producentami.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Tork w gronie laureatów XV edycji Superbrands Polska
Magazyn w Mszczonowie z oceną BREEAM Excellent
Wizz Air z bazą na lotnisku Marco Polo
Wyzwania wiążące się z rozwojem kanału e-Commerce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejna inwestycja UPS w sektorze medycznym
Panattoni po raz drugi z oceną Excellent
AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA