Przejdź do artykułu
2021-08-02 | Głos z rynku

Interroll rozbudowuje zakład w Baal

Firma Interroll położyła podwaliny pod znaczące rozszerzenie swojego portfolio produktów w zakładzie w Baal-Hückelhoven, niedaleko Düsseldorfu, poprzez nabycie sąsiadującego terenu. Nowa nieruchomość, na której znajduje się już zakład przemysłowy, zajmuje powierzchnię prawie 13.000 mkw. Już w 2022 roku Interroll uruchomi tam nową platformę logistyki i higienicznego przetwarzania żywności, którą będzie konsekwentnie rozbudowywać w kolejnych latach.

Rozbudowa, która zwiększy naszą powierzchnię produkcyjną w zakładzie o około 40 procent, będzie gotowa do eksploatacji w trzecim kwartale 2022 roku. W ten sposób tworzymy warunki do wprowadzenia innowacyjnych systemów przenośnikowych, zaprojektowanych specjalnie do pracy w sektorach rynkowych o podwyższonych standardach higienicznych, takich jak przetwórstwo żywności – powiedział Hauke Tiedemann, szef Globalnego Centrum Doskonałości elektrobębnów w Baal. – Dzięki temu nasi klienci w tym ważnym obszarze mogą dalej zwiększać produktywność przy jednoczesnej poprawie warunków higienicznych w systemach przepływu materiałów.

W ostatnich latach firma Interroll zainwestowała już około 20 milionów euro w zakład w Baal-Hückelhoven. Znajduje się tam również Centrum Projektów Innowacyjnych i Rozwoju Grupy (IPDC) oraz Akademia Interroll, która odpowiada za szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. W Baal jest obecnie zatrudnionych około 240 pracowników Interroll. Najpóźniej do 2025 r. w związku z rozbudową zakładu oraz wzmocnieniem wiedzy specjalistycznej dla klientów z branży spożywczej przybędzie tam około 60 dodatkowych miejsc pracy.

Tą inwestycją w jeden z naszych najważniejszych zakładów po raz kolejny potwierdzamy długoterminowy kierunek rozwoju, dzięki któremu w nadchodzących latach będziemy nadal zaspokajać zapotrzebowanie naszych klientów na istniejące i nowe rozwiązania. Częścią tej strategii są na przykład oddane niedawno do użytku nowe fabryki w regionie Heilbronn/Heidelberg w Niemczech oraz w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, w przyszłym roku zostanie otwarty nowy zakład w Chinach – powiedział Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. Produktów i Technology oraz członek Zarządu Grupy Interroll.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rozwój przemysłu powiększa lukę kompetencyjną
Na Śląsku powstaje obiekt z oceną BREEAM Excellent
Zerowa emisja netto do 2040r. w Dassault Systemes
DB Schenker rozwija swoją ofertę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

5 sposobów na niską temperaturę ładunku w transporcie
Lubuski rynek magazynowy błyskawicznie się rozsrasta
Commercecon buduje dla Katoen Natie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów