Przejdź do artykułu
2021-07-18 | Głos z rynku

GEFCO digitalizuje łańcuch dostaw

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie zintegrowanej logistyki wybrał oparty na chmurze system zarządzania transportem (TMS) oraz system zarządzania magazynem (WMS) firmy Blue Yonder. Oba systemy mają usprawnić obsługę klienta i przyspieszyć rozwój firmy. Decyzja o wdrożeniu jest podyktowana faktem, że obecnie budowanie wartości dla klientów za pomocą odpowiednich narzędzi cyfrowych dla ich globalnych łańcuchów dostaw to priorytet dla liderów branży logistycznej.

GEFCO posiada ponad 70-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw. Oferuje zintegrowane usługi zarządzania łańcuchem dostaw dla wiodących marek z branż motoryzacyjnej, przemysłowej, elektronicznej, lotniczej, farmaceutycznej, medycznej i konsumenckiej na całym świecie. Zatrudniając 11 500 pracowników w 47 krajach i współpracując z partnerami w 79 krajach na całym świecie, GEFCO wdraża swoje rozwiązania w zakresie multimodalnego łańcucha dostaw, zgodnie z hasłem Partners Unlimited, niezależnie od wyzwań związanych z łańcuchem dostaw. Mając to na uwadze, firma podjęła decyzję o zastąpieniu swoich starszych, lokalnych systemów rozwiązaniami SaaS do zarządzania łańcuchem dostaw.

Aby wspierać proces naszej cyfrowej transformacji, potrzebowaliśmy rozwiązań do zarządzania transportem i magazynowaniem, które pomogą zaspokoić potrzeby naszych klientów, stojących przed złożonymi wyzwaniami logistycznymi. Wybierając Blue Yonder, nie tylko będziemy w stanie obsłużyć naszych obecnych klientów i sprostać stawianym wyzwaniom, ale także będziemy mogli przyspieszyć i rozwijać naszą działalność poprzez istniejące i nowe piony, tym samym dywersyfikując ofertę i docierając na nowe rynki – mówi Sophie Baudoux, Executive Vice President of Information Systems, GEFCO.

Dzięki wdrożeniu oraz integracji systemów TMS i WMS firmy Blue Yonder, opartych na platformie Microsoft Azure, GEFCO przekształci swoje operacje transportowe poprzez szybkie i wydajne zarządzanie kompleksowymi procesami biznesowymi, od modelowania po planowanie i realizację. System TMS dostarczy GEFCO wgląd w operacje logistyki wejścia (inbound) i wyjścia (outbound) oraz narzędzia do współpracy z dostawcami i przewoźnikami. Z kolei dzięki systemowi WMS GEFCO zwiększy elastyczność, reagowanie w czasie rzeczywistym, terminowość i pełną wydajność oraz umiejętność zarządzania złożonymi operacjami magazynowymi.

Wybierając nasze systemy TMS i WMS oparte na modelu SaaS, jesteśmy przekonani, że GEFCO będzie mogło efektywnie rozwijać swoją działalność i przygotować się na przyszłość. Jesteśmy dumni z obecności GEFCO, światowego lidera w swojej branży, na naszej stale rosnącej liście globalnych klientów 3PL/4PL – podkreśla Johan Reventberg, President, EMEA z Blue Yonder.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Powstaje Panattoni Park Wrocław S8 South
Poznaj zaawansowane, bezpłatne narzędzie klasy TMS
Defibrylatory trafiają do parków logistycznych
Producent dekoracji ściennych zawitał do Krakowa
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GEFCO rozszerza współpracę z Renault i marką Dacia
Usługę co-packingu zaoferuje kolejna firma
Czy wygląd magazynów przyszłości przekracza nasze wyobrażenie?
Powodzie paraliżują łańcuchy dostaw
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA