Przejdź do artykułu
2021-07-15 | Głos z rynku

SOOT - cyfrowa współpraca przewoźnika z załadowcą

System SOOT funkcjonuje na rynku już od ponad 10 lat. Na przestrzeni kilkunastu lat istnienia z Systemu Obsługi Ofert Transportowych stał się zaawansowanym narzędziem klasy TMS służącym do zarządzania transportem i jest wykorzystywany przez znane firmy produkcyjne i handlowe będące niejednokrotnie liderami w swoich branżach. Do użytkowników należą m.in. Grupa Azoty, Alumetal, Viterra Polska, Nordkalk.

Oprócz znaczącego rozwoju dostępnych funkcjonalności, pewna istotna cecha systemu SOOT pozostała bez zmian - jego obsługa od strony przewoźników i spedytorów jest nadal całkowicie bezpłatna. Dotyczy to zarówno samej rejestracji jak i wszelkich realizowanych w systemie czynności - a tych jest obecnie całkiem sporo. Począwszy od możliwości udziału w zapytaniach ofertowych i przetargach oraz składaniu ofert w ramach aukcji transportowych, poprzez przyjmowanie zleceń transportowych i awizowanie transportów, a kończąc na uzgadnianiu płatności za wykonane usługi.

Przewoźnicy i spedytorzy zainteresowani zwiększeniem szans na bezpośrednią współpracę z załadowcami mogą dokonać rejestracji w wybranych przez siebie firmach. Dodatkowo, rejestracja w ogólnej Bazie Przewoźników i Spedytorów SOOT daje szansę na dotarcie do obecnych i przyszłych klientów systemu SOOT oraz poinformowanie o gotowości do nawiązania współpracy.

Należy zaznaczyć, że każdy system jest dedykowany konkretnemu załadowcy i oprócz ogólnych podobieństw w jego obsłudze, reguły współpracy mogą się od siebie znacznie różnić. Istotne jest również to, że o podjęciu współpracy z daną firmą przewozową zawsze decyduje załadowca. Niektóre firmy, oprócz standardowych dokumentów jak licencja, polisa OCP/OCS, mogą także wymagać dodatkowych certyfikatów lub uzupełnienia szerszego zakresu informacji.

Lista klientów zainteresowanych aktualnie rozbudową swojej bazy przewoźników oraz możliwość zarejestrowania firmy w Bazie Przewoźników i Spedytorów SOOT, dostępne są pod adresem www.baza.soot.pl


Zobacz także

We Włoszech powstała w pełni zautomatyzowana fabryka
Firmy logistyczne zwiększają liczebność kadry
Nowoczesne systemy IT łagodzą skutki pandemii
Standardy GS1 wspierają niemarnowanie żywności
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Integracja w zarządzaniu transportem jest konieczna
Poziom zadowolenia kierowców najniższy od dawna
Transporeon rozszerza swoje możliwości w transporcie
System SOOT znalazł zastosowanie w kolejnej firmie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów