Przejdź do artykułu
2021-07-15 | Głos z rynku

SOOT - cyfrowa współpraca przewoźnika z załadowcą

System SOOT funkcjonuje na rynku już od ponad 10 lat. Na przestrzeni kilkunastu lat istnienia z Systemu Obsługi Ofert Transportowych stał się zaawansowanym narzędziem klasy TMS służącym do zarządzania transportem i jest wykorzystywany przez znane firmy produkcyjne i handlowe będące niejednokrotnie liderami w swoich branżach. Do użytkowników należą m.in. Grupa Azoty, Alumetal, Viterra Polska, Nordkalk.

Oprócz znaczącego rozwoju dostępnych funkcjonalności, pewna istotna cecha systemu SOOT pozostała bez zmian - jego obsługa od strony przewoźników i spedytorów jest nadal całkowicie bezpłatna. Dotyczy to zarówno samej rejestracji jak i wszelkich realizowanych w systemie czynności - a tych jest obecnie całkiem sporo. Począwszy od możliwości udziału w zapytaniach ofertowych i przetargach oraz składaniu ofert w ramach aukcji transportowych, poprzez przyjmowanie zleceń transportowych i awizowanie transportów, a kończąc na uzgadnianiu płatności za wykonane usługi.

Przewoźnicy i spedytorzy zainteresowani zwiększeniem szans na bezpośrednią współpracę z załadowcami mogą dokonać rejestracji w wybranych przez siebie firmach. Dodatkowo, rejestracja w ogólnej Bazie Przewoźników i Spedytorów SOOT daje szansę na dotarcie do obecnych i przyszłych klientów systemu SOOT oraz poinformowanie o gotowości do nawiązania współpracy.

Należy zaznaczyć, że każdy system jest dedykowany konkretnemu załadowcy i oprócz ogólnych podobieństw w jego obsłudze, reguły współpracy mogą się od siebie znacznie różnić. Istotne jest również to, że o podjęciu współpracy z daną firmą przewozową zawsze decyduje załadowca. Niektóre firmy, oprócz standardowych dokumentów jak licencja, polisa OCP/OCS, mogą także wymagać dodatkowych certyfikatów lub uzupełnienia szerszego zakresu informacji.

Lista klientów zainteresowanych aktualnie rozbudową swojej bazy przewoźników oraz możliwość zarejestrowania firmy w Bazie Przewoźników i Spedytorów SOOT, dostępne są pod adresem www.baza.soot.pl


Zobacz także

We Włoszech powstała w pełni zautomatyzowana fabryka
Firmy logistyczne zwiększają liczebność kadry
Nowoczesne systemy IT łagodzą skutki pandemii
Standardy GS1 wspierają niemarnowanie żywności
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transporeon rozszerza swoje możliwości w transporcie
System SOOT znalazł zastosowanie w kolejnej firmie
Program dla firm transportowych. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?
Integracja systemu TMS SOOT i platformy Trans.eu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów