Przejdź do artykułu
2021-02-17 | Głos z rynku

Interroll otwiera Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki

W skład Interroll weszła firma MITmacher GmbH z Linz w Austrii. Nabycie firmy ma posłużyć jako podstawa do zbudowania w przyszłości nowego Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki Interroll (CoE).
Pracownik Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki podczas prac rozwojowych. Pracownik Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki podczas prac rozwojowych. (Żródło: Interroll)
Oprócz odpowiednich aktywów, Interroll przejmuje zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów i ekspertów, mających bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania oraz w dziedzinie elektroniki, mechatroniki i inżynierii ze szczególnym uwzględnieniem obsługi materiałów i IIoT. Aby kupić MITmacher GmbH, firma Interroll zainwestowała sześciocyfrową kwotę w euro.

Nowe CoE zostanie zaprojektowane tak, aby przejąć globalną, obejmującą wiele obszarów produktowych odpowiedzialność za sterowanie, oprogramowanie i rozwiązania elektroniczne. W nowej konfiguracji firma będzie nadal wspierać swoją wiedzą wiele istniejących wcześniej projektów.

Andreas Eglseer zostanie mianowany dyrektorem zarządzającym nowego globalnego CoE. 42-letni Eglseer, posiadający dyplom inżyniera z dziedziny mechatroniki i zarządzania, założył firmę MITmacher GmbH na początku 2015 roku. Będzie on podlegał Jensowi Strüwingowi, wiceprezesowi ds. produktów i technologii Grupy Interroll. Firma zostanie przemianowana na Interroll Software & Electronics GmbH i będzie nadal prowadzić działalność z nowej siedziby w Linz w Austrii.

-Koncentrując się bardziej na oprogramowaniu i elektronice, firma Interroll przyjmuje większą odpowiedzialność za wspieranie integratorów systemów, planując zaoferować w przyszłości jeszcze bardziej modułową i wyrafinowaną platformę technologiczną. Popyt na rynku pokazuje, że rozwiązania sterujące i oprogramowanie odgrywają coraz ważniejszą rolę w tworzeniu wartości dodanej dla naszych klientów i użytkowników końcowych - mówi Jens Strüwing. -Dlatego przyspieszamy nasze działania na tej trajektorii i z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszych kompetencji o nowe Globalne Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki w Linz.

Zobacz także

Kogo poszukują pracodawcy z branży logistycznej?
Sposób na zwiększenie dostępności pracy zdalnej dla Polaków
Kraków Airport ma nowe rozwiązanie antywirusowe
FANUC Polska podpisał deklarację patronatu nad projektem NAZCA 4.0
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Do Polski trafia nowy trend
Przemysł 4.0 również w sektorze MŚP
Transport bliski na linii produkcyjnej
Turck Automation Technology otwiera nową fabrykę
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA