2020-08-06 | Głos z rynku

Truckers Life rusza z projektem ratującym życie

Fundacja Truckers Life ruszyła z projektem HeroTrucker. To cykl bezpłatnych szkoleń dla kierowców zawodowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Można dopisać się do listy uczestników.

HeroTrucker to wieloletni program, którego celem jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. W 2020 roku będzie to cykl bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy, które odbędą się we wrześniu w 3 różnych lokalizacjach. Planowane jest przeprowadzenie 6 szkoleń, łącznie dla 72 kierowców.

Co roku na drogach Europy ginie ponad 25 000 osób, a niemalże 135 000 zostaje poważnie rannych. Czas dotarcia służb ratunkowych warunkowany jest przez wiele czynników. „Kierowcy zawodowi to duża grupa społeczna, szacuje się, że w Polsce jest ich około pół miliona. To właśnie oni często są pierwszymi świadkami zdarzeń drogowych. Tym samym to właśnie oni są pierwszymi ratownikami dla poszkodowanych” – wyjaśnia Natalia Janiszewska z Fundacji Truckers Life.

4 minuty to czas, jakim dysponujemy, aby uratować poszkodowanemu życie i zdrowie w przypadku zatrzymania krążenia. Z każdą kolejną minutą szanse te spadają o kilkanaście procent. Utrata krwi na poziomie 25% prowadzi do wstrząsu. To stan bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. 70% kierowców przyznaje, że było świadkiem wypadku drogowego, 45% twierdzi, że wie, co powinna w takiej sytuacji zrobić, ale tylko 16 % podjęłoby się działania. „Dlatego powstał program HeroTrucker – by edukować, uświadamiać i motywować do działania” – dodaje Natalia Janiszewska.

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską – praktyków i specjalistów medycyny ratunkowej ze Stowarzyszenia Gotowi Do Ratowania. Zakres merytoryczny obejmuje takie zagadnienia jak:

  • pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych,
  • ocena miejsca zdarzenia, bezpieczeństwa własnego, świadków zdarzenia i stanu poszkodowanego,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa z automatyczną defibrylacją,
  • pierwsza pomoc w urazach, krwotokach, stanach nagłych,
  • ćwiczenia, symulacje, zdarzenia pozorowane.

„Program szkolenia kierowców zawodowych skonstruowaliśmy stricte pod specyfikę ich pracy oraz potencjalne działania pierwszo pomocowe w środowisku, w którym pracują i w którym na co dzień funkcjonują. Dzięki takiemu podejściu mamy gwarancję, że w czasie zdarzenia drogowego, kierowca będzie w stanie działać w odpowiednich schematach – będzie wiedział, jak się zachować oraz jak ratować ludzkie życie i zdrowie” – wyjaśnia Grzegorz Zmuda ze Stowarzyszenia Gotowi Do Ratowania.

Szkolenia odbędą się w 3 lokalizacjach i 6 terminach: 5 - 6 Września – MOP Żarska Wieś; 12-13 Września – Port Kopytkowo; 26 - 27 Września – Tirest, Mińsk Mazowiecki.

Więcej informacji, zapisy: https://herotrucker.eu/kalendarz-szkolen/

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Zobacz także

FREJA Polska kupuje kolejne ciągniki siodłowe
Dostawa do punktów staje coraz bardziej popularna
FM Logistic rusza z kolejnym etapem obsługi logistycznej dla Polpharmy
MaaS rozwija się na masową skalę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Fundacja Truckers Life ruszyła z projektem HeroTrucker
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA