2020-07-14 | Głos z rynku

Powstaje Kawasaki Robotics CEE HUB

Strategiczna umowa pomiędzy ASTOR i Kawasaki Robotics, w ramach której ASTOR i Kawasaki Robotics wzmocnią współpracę w regionie Europy Wschodniej i Centralnej, podpisana została w Berlinie i obowiązuje od 1 lipca. To kolejny etap trwających od 2007 roku relacji biznesowych. ASTOR będzie odpowiadał za rozwój sprzedaży, marketing produktowy i rozwiązaniowy oraz współpracę w kanale partnerskim w 12 krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

„To bardzo mocne potwierdzenie nie tylko wzajemnego zaufania, które jest fundamentem w biznesie. To także efekt udanej działalności, jaką prowadzimy od ponad 13 lat. Wzmacniamy i rozwijamy nie tylko markę Kawasaki Robotics w Polsce, ale także rozwijamy robotyzację w sensie postępu technologicznego” – mówi Stefan Życzkowski, prezes ASTOR i dodaje, że podpisanie tak znaczącej umowy odbiera jako potwierdzenie skuteczności swojej firmy we wzmacnianiu zainteresowania inwestycjami w robotyzację w fabrykach i zakładach w Polsce.

„To docenienie nie tylko wyników sprzedażowych. Mamy podobną wizję prowadzenia współpracy z ludźmi, w tym podejścia do klientów, świetnego wsparcia technicznego po zrealizowanej inwestycji (m.in. 24-godzinny serwis robotowy) oraz umiejętnego dzielenia się wiedzą w ramach dynamicznie rozwijającego się Centrum Szkoleniowego Robotyki” – podsumowuje Stefan Życzkowski.

„Z perspektywy Kawasaki Robotics GmbH współpraca między ASTOR a Kawasaki osiągnęła poziom, który był powyżej naszych oczekiwań. Bardzo doceniamy działania marketingowe mające na celu wzmacnianie marki Kawasaki Robotics w Polsce oraz profesjonalny styl pracy całej organizacji ASTOR. Doprowadziło to do znacznego wzrostu udziału Kawasaki Robotics w rynku robotowym w Polsce. To, plus szczególny duch optymizmu, który zawsze czujemy, spotykając się z zespołem ASTOR, utorowało drogę do tej silnej współpracy – potwierdzają Kenji Bando, prezes Kawasaki Robotics GmbH oraz Carsten Stumpf, wiceprezes Kawasaki Robotics GmbH

Co to dokładnie oznacza?

Nowa struktura Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB (Kawasaki Robotics CEE HUB, która obejmuje Estonię, Litwę, Łotwę, Białoruś, Ukrainę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz Słowenię jest zarządzana przez ASTOR i ma swoją siedzibę w ASTOR Robotics Center w Krakowie. Powstała ona przede wszystkim w wyniku potrzeby zwiększenia szybkości wsparcia i dostępności dla w/w krajów będących w sieci dystrybucyjnej Kawasaki Robotics Europe. Polska jako satelita Kawasaki Robotics GmbH to także potencjał na jeszcze większą synergię pomiędzy krajami z uwagi na podobieństwa mentalne między krajami i lepsze rozumienie rynku w tej części Europy. Tym samym ASTOR staje się centrum dystrybucyjnym robotów i osprzętu robotowego Kawasaki Robotics w tej części Europy. Wartością dodaną, jaką ASTOR wnosi w nową, strukturę jest hala magazynowa, doświadczony zespół inżynierów robotyków, bogate zaplecze projektowo-techniczno–szkoleniowe, które dostarcza rozwiązania zrobotyzowane na miarę Przemysłu 4.0. Daje to przewagę konkurencyjną wszystkim współpracującym z ASTOR firmom tak w Polsce, a obecnie także w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Główne zadania i cele postawione przed Kawasaki Robotics CEE HUB to rozwój w zakresie dostarczanej wiedzy i zwiększenie sprzedaży robotów Kawasaki.


Zobacz także

Mnóstwo Ukraińców opuściło Polskę, ale znaczna część z nich chce wrócić
Co Polacy transportowali w czasie epidemii – Raport Clicktrans
Jakie rozwiązania są przyszłością dla logistyki świeżych produktów?
DB Schenker otwiera w Sosnowcu magazyn kontenerowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center po raz pierwszy
ASTOR otwiera centrum robotyzacji w Krakowie
Wysoka rekomendacja ASTOR dla strategii win-win w projektach inwestycyjnych
Mobile Industrial Robots podpisał umowę dystrybucyjną z Astor
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA