2020-05-12 | Głos z rynku

Modułowe szpitale ‘pod klucz’ do walki z COVID-19

Firma Dassault Systèmes i Aden Group, jedna z największych azjatyckich spółek zajmujących się zarządzaniem obiektami (ang. facility management), poinformowały o zamiarze podjęcia współpracy przy opracowaniu szpitali zakaźnych ‘pod klucz’. Projekt o nazwie Akila Care, byłby szybki do wdrożenia i łatwy w utrzymaniu w państwach szczególnie dotkniętych epidemią COVID-19 i pilnie potrzebujących placówek medycznych.
Każdy pokój pacjenta ma strefę buforową i wykorzystuje podciśnienie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie zainfekowanego powietrza Każdy pokój pacjenta ma strefę buforową i wykorzystuje podciśnienie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie zainfekowanego powietrza

Ta nowa inicjatywa pojawiła się w kontekście doskonale przyjętej światowej premiery Wuhan hospital experience, która miała miejsce kilkanaście dni temu.

Obydwie spółki współpracują w celu przygotowania nowych procesów inżynieryjnych, budowlanych i operacyjnych dla szpitali, korzystając z platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes oraz inteligentnej koncepcji szpitala, o nazwie Akila Care, pochodzącej od Aden Group. Sednem rozwiązania jest wirtualne środowisko współpracy, służące do projektowania szpitali, dokonywania symulacji tych projektów oraz budowania tego typu placówek. Szpitale będzie można wybudować i uruchomić w ciągu 100 dni, przy czym będą one funkcjonować przez wiele kolejnych lat. Rozwiązanie pozwoli zoptymalizować ich działanie i zapewnić utrzymanie techniczne przez cały cykl życia obiektu. W ramach współpracy, obydwie spółki planują powołać konsorcjum różnych podmiotów specjalizujących się w sprzęcie medycznym, inżynierii i budownictwie, aby móc zaoferować powyższe rozwiązanie państwom, które najbardziej go potrzebują.

„W kontekście globalnym, kiedy decyzyjność i szybkość działania są niezbędne w walce z COVID-19, połączenie szybkiej w montażu, modułowej architektury z platformą cyfrową może przyspieszyć budowanie najnowocześniejszych placówek medycznych i zapewnić ich pełne działanie w rekordowym czasie” - powiedzieli Francois Amman i Joachim Poylo, współzałożyciele Aden Group.

„Dzięki korzystaniu z platformy 3DEXPERIENCE, mamy nadzieję opracować rozwiązanie, które umożliwi nam zmniejszenie liczby zmian inżynierskich, wdrożenie bardzo sprawnego harmonogramu prac i wywiązanie się ze zobowiązań szybko i skutecznie. Ponadto, pozwoli nam ono zapewnić długoterminowe utrzymanie techniczne szpitali oraz bezpieczeństwo w obliczu ewentualnych pandemii w przyszłości” - dodali

Rozwiązanie zapewni wirtualne środowisko współpracy, w którym pracownicy i eksperci zewnętrzni będą mogli wykorzystywać wirtualny model szpitala, aby optymalizować planowanie przestrzeni, projektować elementy modułowe, lokalizację izolatek z podciśnieniem powietrza względem otoczenia oraz miejsca dla pozostałego sprzętu, prowadzić symulacje produkcyjne i sprzętowe, a także szkolić personel, który będzie pracował przy budowie szpitala. Po wybudowaniu szpitala, rozwiązanie będzie wykorzystywane do zarządzania aktywami cyfrowymi, poprzez połączenie placówki z najnowocześniejszym sprzętem medycznym, który będzie monitorował zdigitalizowane procedury higieniczne oraz pracę szpitalnych robotów.

Picture 2 c Aden Group
W ciągu 100 dni od zamówienia AKILA Care funkcjonuje jako inteligentny szpital z wieloma oddziałami

„Nowatorska i sprawdzona koncepcja Akila Care, opracowana przez Aden Group, do zarządzania obiektami, wymaga modułowej, inteligentnej i zintegrowanej placówki, zaprojektowanej i wybudowanej zgodnie z zaawansowanymi regułami produkcyjnymi. Modułowość i budowanie placówki z myślą o jej konkretnym przeznaczeniu można uzyskać jedynie przy zastosowaniu holistycznego, zintegrowanego i wirtualnego bliźniaczego modelu. Platforma 3DEXPERIENCE jest katalizatorem i czynnikiem umożliwiającym przeprowadzenie tak radykalnej transformacji. Nasze porozumienie pokazuje, w jaki sposób w przyszłości będzie można budować infrastrukturę o krytycznym znaczeniu” - powiedział Bernard Charlès, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Dassault Systèmes.

„Razem pokazaliśmy już, jak symulacja przedostania się wirusa do instalacji wentylacyjnej i rozprzestrzeniania się go w szpitalu Leishenshan w Wuhan może pomóc odpowiadać na pilne potrzeby ochrony zdrowia. Teraz idziemy o krok dalej, by zastosować naszą wiedzę i doświadczenie do wszystkich aspektów cyklu życia szpitala” – zakończył.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Transport drogowy jako jedna z możliwości przewozu towarów Chiny - Europa
Terminale celne lata świetności mają już za sobą
Rozmowa Mariuszem Derdziakiem, kierownikiem sprzedaży DKV Euro Service Polska
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Konsumenci za oszczędności są skłonni przekazać poufne dane
Dassault Systèmes bada przepływ powietrza i rozprzestrzenianie się Covid-19
Ocena biznesowa jako pierwszy krok do udanej transformacji cyfrowej
BRM zwiększa efektywność projektowania samolotów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA