2020-02-12 | Głos z rynku

AsstrA odnotowała wzrost obrotów na poziomie 24%

Według wyników z okresu sprawozdawczego skonsolidowane obroty AsstrA wzrosły o 24% w porównaniu do wyniku z 2018 r. i przekroczyły 350 mln euro. Zysk brutto wzrósł o 14%.

Portfel klientów AsstrA powiększył się o 260 firm. Łącznie z usług logistycznych grupy kapitałowej w 2019 r. skorzystało 5 300 Klientów z różnych branż.

Do najczęściej transportowanych należały towary z przemysłu spożywczego (19%), towary z segmentu mody i urody (14%), a także chemikalia (11%), produkty obróbki drewna (10%) i przemysłu metalurgicznego (8%). Liczba przewozów w 2019 r. wzrosła o 20% i wyniosła 165 tys.

Największą popularnością w firmie nieustannie cieszy się transport drogowy. Według wyników z 2019 r. przez ostatnie dwanaście miesięcy zrealizowano łącznie 147 tys. przewozów drogowych. W tym samym okresie specjaliści AsstrA obsłużyli 6,8 tys. przesyłek morskich, 3,4 tys. zleceń na transport lotniczy, a także 5,2 tys. zamówień na transport kolejowy. Liczba przewozów ładunków ciężkich i ponadgabarytowych wyniosła 1,4 tys. Przewozy cysternami uplasowały się na poziomie 1,2 tys. Całkowita waga przewożonych towarów wzrosła o 20% w porównaniu do 2018 r. i wyniosła 3,9 mln ton.

AsstrA-Associated Traffic AG oferuje dostawę na 1300 trasach. Pod koniec 2019 r. największym zainteresowaniem cieszyły się następujące kierunki: Rosja-Białoruś, Niemcy-Rosja, Polska-Rosja, Włochy-Rosja.

W 2019 r. odnotowano także duże zainteresowanie na usługi odprawy celnej. W ciągu roku dział celny spółki wydał 10 tysięcy zgłoszeń, czyli o 11% więcej niż w 2018 roku. Deklaracje eksportowe stanowiły 22%, zaś importowe 78%.

W ubiegłym roku grupa AsstrA rozszerzyła sieć oddziałów, otwierając przedstawicielstwa w Niemczech (Hof), Rumunii (Bukareszt) i Francji (Leon). W 2020 r. AsstrA będzie kontynuować ekspansję geograficzną. Planowane jest otwarcie biur w USA, na Węgrzech, w Uzbekistanie i w Finlandii. Aktywnie rozwija się sieć przedstawicielstw w Rosji. Niebawem AsstrA pojawi się w Kazaniu i Władywostoku, a także w Chinach, w Shenzhen.

„W ciągu ostatnich pięciu lat nastąpiło spowolnienie wzrostu gospodarczego na świecie, opór handlowy, reorientacja tradycyjnych przepływów transportowych, a w rezultacie spadek siły nabywczej. Mimo to miniony rok zakończył się dla firmy efektywnie. AsstrA zwiększyła wyniki ekonomiczne, rozszerzyła swoją obecność geograficzną, uruchomiła platformę internetową do interakcji z partnerami transportowymi”, podaje Dmitry Lagun, CEO AsstrA.

W 2020 r. grupa kapitałowa planuje dalsze doskonalenie poziomu obsługi klienta, zwiększenie wydajności operacyjnej i rozwój produktów informatycznych, które pomogą zoptymalizować procesy logistyczne”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 

Zobacz także

ID Logistics w 2019 roku ze wzrostem sprzedaży o 10 proc.
DSV Panalpina oraz Vestas nawiązały współpracę logistyczną
Hellmann rozszerza swoją działalność w województwie zachodniopomorskim
Porsche Canada wybiera DB Schenker do obsługi centrum dystrybucji części
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wybór odpowiedniej firmy logistycznej to nie lada wyzwanie
Praca zdalna ma zarówno swoje wady jak i zalety
AsstrA pomaga budować tory w Serbii
AsstrA rozwija współpracę interkontynentalną
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA