2018-07-24 | Głos z rynku

Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17%

Spółka Dachser Polska, należąca do grupy globalnego operatora logistycznego, w 2017 r. przetransportowała blisko 1,36 mln przesyłek o łącznej masie 492 tys. ton, czyli odpowiednio o 14% i 10% więcej niż w 2016 r. W efekcie firma osiągnęła w ubiegłym roku przychody w wysokości 389,8 mln zł, co oznacza wzrost o 17%.
Dachser w Polsce zwiększa przychody o 17% (Żródło: Dachser)

Wzrosty w wynikach powiązane są z systematycznym rozwojem skali działalności Dachser w Polsce, gdzie operator specjalizuje się w obsłudze eksporterów. W 2017 r. firma uruchomiła 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń do Niemiec z niemal wszystkich swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec ubiegłego roku operator dysponował rozkładem 77 codziennych połączeń drogowych, dających polskim eksporterom dostęp do rynków Europy.

-Zapotrzebowanie na obsługę eksportu ciągle rośnie, ponieważ koniunktura w Polsce i w Europie sprzyja rozwojowi biznesu, a dodatkowo siłą napędową dla logistyki jest stale wzrastająca branża e-commerce. Dlatego Dachser regularnie zwiększa listę bezpośrednich połączeń drobnicowych. Kierunkiem numer jeden cały czas są Niemcy - do tego kraju eksportuje się z Polski najwięcej towarów. W 2018 r. będziemy kontynuować rozbudowę naszych stałych połączeń drogowych - zapowiada dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Również w obszarze Air & Sea Logistics, Dachser rozwijał nowe połączenia w drobnicy morskiej z Szanghaju i Hongkongu oraz w eksporcie lotniczym. -To był wyjątkowy rok. Nasz wolumen w eksporcie lotniczym wzrósł o ok. 60%. Wynika to z uruchomienia serwisów konsolidacyjnych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie - komentuje Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Dachser od dłuższego czasu oferuje rozwiązania logistyczne dedykowane branży DIY. W ubiegłym roku firma do krajowego portfolio dodała ofertę skrojoną pod specjalistyczne potrzeby przemysłu chemicznego. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics, operator zapewnia najwyższe standardy ochrony i bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych i innych produktów chemicznych.

-W Dachser skupiamy się na oferowaniu rozwiązań logistycznych na najwyższym poziomie. Systematyczna rozbudowa infrastruktury i zwiększanie skali działalności jest niezbędne, by móc sprawnie realizować procesy logistyczne na rzecz współpracujących z nami firm. Dlatego stale podążamy za potrzebami naszych klientów, starając się zapewnić im jak najwięcej możliwości. Efekty tego widać w wynikach Dachser w Polsce, które są doceniane także na poziomie całej grupy – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik.

W kraju operator posiada 8 oddziałów, w których na koniec 2017 r. zatrudniał 442 pracowników. Dachser Polska należy do wysoko ocenianych pracodawców - w 2017 roku firma została uhonorowana tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki, który jest przyznawany wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania przeprowadzonego wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.


Zobacz także

Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
PKO Leasing finansuje autokary dalekobieżne
Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie
AsstrA-Associated Traffic AG podliczyła wyniki za pierwsze półrocze 2018
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser stawia dwuhektarowy magazyn w Erfurcie
Koronawirus podtrzymuje przy życiu lotnicze cargo
Cargo ratuje się przed koronawirusem
Dwucyfrowy wzrost w przewozach chemii
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA