Przejdź do artykułu
2015-12-09 | Głos z rynku

Sześćdziesiąt Mikołajów dla dzieci

Spółka DPD Polska nawiązała współpracę z Towarzystwem Nasz Dom w ramach świątecznej akcji charytatywnej „List do świętego Mikołaja”. Wspólne przedsięwzięcie polega na obdarowaniu podopiecznych z domów dziecka w Tarnobrzegu i Skopaniu świątecznymi prezentami.
Placówki te zostały zarekomendowane przez Towarzystwo Nasz Dom. DPD Polska pomoże też rozwieźć paczki z prezentami do dwóch innych domów dziecka znajdujących się pod opieką Towarzystwa.
 
Towarzystwo Nasz Dom (TND) jest organizacją, która skupia się na dzieciach w trudnej sytuacji rodzinnej. Szczególnie tych, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone lub chwilowo niemożliwe do zaspokojenia. Celem TND jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, ochrona ich praw oraz umożliwienie im wszechstronnego rozwoju.
 
Pracownicy DPD Polska postanowili zrealizować świąteczne marzenia 60 podopiecznym podkarpackich domów dziecka w Tarnobrzegu i Skopaniu. Dzieci przekazały w listach do Świętego Mikołaja swoje życzenia i na ich podstawie kompletowane są paczki z prezentami.

- Dokładamy naszą skromną cegiełkę do dzieła pomocy dzieciom, które mają trudniejszy start. W drugiej połowie listopada otrzymaliśmy sześćdziesiąt listów do Świętego Mikołaja. Znalezienie sześćdziesięciu Mikołajów w firmie zajęło nam dosłownie 24 godziny! Mam nadzieję, że uda nam się spełnić wszystkie marzenia i kupić to, o co dzieci proszą w swoich listach – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska – Wiemy, że domy dziecka i placówki rodzicielstwa zastępczego borykają się z szeregiem wyzwań, choćby materialnych. Cieszę się, że możemy wesprzeć je w ten szczególny sposób – dodaje Rafał Nawłoka.
 
- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pracownikom DPD Polska za tę bezinteresowną pomoc. Nasze dzieci potrzebują wszelkiego wsparcia. Wspólnie możemy sprawić, że na twarzach naszych podopiecznych zagości uśmiech. To jest najcenniejszy, choć niewymierny efekt naszej współpracy – mówi Elżbieta Prządka, koordynator ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi TND.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DPD Polska wyróżniona w Rankingu Zaufanych Sklepów
DPD Polska wspiera młodych naukowców i innowatorów
DPD Polska logistycznym wsparciem 79. Tour de Pologne
Czy CSR stoi w sprzeczności z działalnością firmy nastawioną na uzyskanie jak największych zysków?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów