2017-11-29 | Głos z rynku

Kup prezent, zapakuj go, zaadresuj i wyślij

Zbliża się świąteczny szczyt paczkowy, podczas którego obdarowujemy prezentami gwiazdkowymi rodzinę, krewnych i najbliższych, często rozproszonych po różnych zakątkach świata. Jak co roku wyzwaniem logistycznym staje się terminowe doręczenie przesyłki do adresata jeszcze przed świętami. Dlatego też będąc w trakcie poszukiwań i wyboru najciekawszych prezentów na święta, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach przy nadawaniu przesyłek zagranicznych.
Kup prezent, zapakuj go, zaadresuj i wyślij (Żródło: DHL)
Pod właściwy adres i bezpiecznie
 
Istotnym elementem mającym wpływ na terminową dostawę przesyłki zagranicznej do adresata, jest poprawne jej zaadresowanie i bezpieczne zapakowanie, które pozwoli wyeliminować najmniejszą pomyłkę w danych odbiorcy i tym samym opóźnienie w doręczeniu przesyłki.
 
Zdążyć na czas
 
Sprawdzając przed nadaniem terminy doręczeń kurierskich, upewnijmy się, że przesyłka międzynarodowa dotrze do Twoich bliskich na czas, czyli jeszcze przed świętami. Ułatwieniem dla osób planujących wysyłkę prezentów za granicę jest przygotowany przez DHL Express harmonogram świątecznej wysyłki międzynarodowej uwzględniający dwie strefy terytorialne:

•    Ostateczny termin wysyłki do krajów na terenie UE – najpóźniej 20 grudnia*
•    Ostateczny termin wysyłki do krajów spoza UE oraz reszty świata- najpóźniej 18 grudnia
*W przypadku przesyłek nadawanych za pośrednictwem sieci DHL Express, czas dostawy na terenie krajów UE trwa od 1-2 dni roboczych, do krajów spoza UE – od 1-4 dni roboczych.
 
 
Prosto, wygodnie i pod same drzwi - wybierz najdogodniejszą opcję nadania

Przesyłki świąteczne mają dla nas szczególny charakter – często indywidualny, emocjonalny i sentymentalny. Dlatego też obdarowujący wysyłając prezent za granicę, zwraca uwagę na bezpieczeństwo przesyłki oraz jej transport preferując zaufanego i wiarygodnego przewoźnika. W okresie przedświątecznym ważną rolę odgrywają również wygodne i szybkie możliwości zamówienia usługi kurierskiej oraz przejrzyste i proste zasady związane z nadaniem paczki.
W związku z tym dla osób planujących świąteczną wysyłkę, DHL Express oferuje trzy proste możliwości nadania zagranicznej przesyłki:

•    Osobiście w Partnerskim Punkcie DHL, obejmującym sieć ponad 600 punktów DHL Service Point w całej Polsce. Punkty te zlokalizowane są w dogodnych miejscach, takich jak galerie i centra handlowe oraz przy głównych arteriach komunikacyjnych – np. stacjach metra i dworcach – zapewniając wygodne i szybkie skorzystanie z międzynarodowych usług ekspresowych w ciągu dnia. W każdym Punkcie Partnerskim DHL można nadać przesyłkę o wadze do 10 kg, dokonując za nią płatności gotówką bądź kartą płatniczą, w usłudze dostawa od drzwi do drzwi. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatne opakowanie wytrzymałościowe, dostępne w 5 opcjach wymiarowych (od koperty po duże opakowania kartonowe). Cena za przesyłkę uzależniona jest od wielkości opakowania, kierunku nadania i naliczana w oparciu o dwie proste strefy terytorialne – do krajów na terenie UE i poza Unię Europejską).
•    Nadając przesyłkę online bez wychodzenia z domu oraz zbędnych formalności i unikając świątecznych tłumów. Wystarczy zamówić kuriera DHL Express za pośrednictwem strony internetowej www.dhlexpress.pl, który odbierze międzynarodową przesyłkę w dogodnym dla nas terminie i ze wskazanego miejsca.
•    Telefonicznie, kontaktując się bezpośrednio z Działem Obsługi Klienta DHL Express pod numerem 42 6 345 100, zlecając odbiór przesyłki z dowolnego miejsca kompetentnemu i dyspozycyjnemu zespołowi Międzynarodowych Specjalistów.
 
 
Oferowane dziś przez DHL Express międzynarodowe usługi ekspresowe od drzwi do drzwi obejmują zasięgiem ponad 220 krajów i terytoriów zależnych, zapewniając w każdej chwili dostęp do informacji o statusie przesyłki za pomocą SMS-a, telefonu lub online. W ramach realizacji kompleksowych usług, DHL Express oferuje szybką, bezpieczną i wygodną dostawę.
 
źródło: DHL
 
 

Zobacz także

Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7
Zarządzanie systemami środowiskowymi i jakościowymi
W centrum Amsterdamu powstanie most z druku 3D
Raport dot. rynku powierzchni magazynowych w III kw.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA