Przejdź do artykułu

Top Logistyk

Top Logistyk 2/2011
<< Cofnij

Logistyka z perspektywy ławy szkolnej

Po raz czwarty odbył się w kwidzyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica Międzyszkolny Konkurs Logistyczny. Corocznie biorą w nim udział uczniowie szkół zawodowych kształcący się w kierunku logistycznym, walcząc o „Bilet do Kariery” – 3 bezpłatne dwutygodniowe praktyki w firmie logistycznej. Wyłącznym fundatorem tegorocznej nagrody dla finalistów był Hellmann Worldwide Logistics Polska. Inicjatywę wspiera Medialog, wydawca czasopism branżowych „Top Logistyk” oraz „Magazynowanie i Dystrybucja”.
konkurs 1
 
Konkurs ma już swoją tradycję i jest dotychczas jedynym przedsięwzięciem w Polsce, przy którym współpracują szkoła ponadgimnazjalna, operator logistyczny i wydawnictwo branżowe. Efektem działań jest inicjatywa, która umożliwia młodym adeptom szkół zawodowych w kraju rozwój umiejętności praktycznych związanych z przyszłym zawodem, poprzez dostęp do praktyk. Dwutygodniowy pobyt w oddziałach Hellmann Worldwide Logistics Polska na terenie kraju w tym roku przewidziano dla trzech finalistów konkursu.
 
 
Zdobyć główną nagrodę nie było łatwo. Konkurs z roku na rok ma coraz silniejszą i większą obsadę. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział sześć szkół z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W roku bieżącym startowało w nim 29 uczniów z dziesięciu szkół: Gdańska, Tczewa, Grudziądza, Kwidzyna, Wąbrzeźna, Świecia, Brodnicy, Torunia, Chełmna, Warszawy. Wielu młodych uczestników to finaliści olimpiady logistycznej, którą organizuje Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Dlaczego tak chętnie przyjeżdżają każdego roku do Kwidzyna? – Takie inicjatywy zachęcają młodzież do aktywniejszej nauki w sposób, który najbardziej lubi, czyli poprzez Zwycięzcą IV Międzyszkolnego Konkursu Logistycznego w Kwidzynie został Szczepan Górtowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy w Wąbrzeźnie współzawodnictwo. Ponadto umożliwiają one poznanie uczniów z innych szkół, co w tym zawodzie może okazać się cenną zdobyczą oraz ułatwiają przyszłym pracodawcom dotarcie do potencjalnych pracowników – stwierdził Wiesław Kita, dyrektor ZSP nr 1 w Kwidzynie. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej kusząca jest główna nagroda, ponieważ nic tak nie rozbudza emocji, jak rywalizacja, po której czeka atrakcyjna i pożyteczna zarazem wygrana. Dla uczniów z niewielkich środowisk stanowi ona rzeczywistą szansę na zobaczenie świata logistyki, który znają, jak na razie, wyłącznie z książek. – Z mojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by finaliści konkursu, dołączając do naszej załogi, mieli okazję zapoznać się z działalnością spółki, przyjrzeć się pracy każdego z działów, a co za tym idzie, poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i zdobyć praktykę w dużej międzynarodowej korporacji – powiedział Prezes Zarządu Hellmann Worldwide Logistics Polska Juliusz Skurewicz.
 
konkurs 2
 
Na IV Międzyszkolny Konkurs Logistyczny zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie zgłosiło się 29 uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych W trakcie konkursu młodzież miała przed sobą dwuetapowy sprawdzian wiedzy teoretycznej. Pierwszy etap obejmował test jednokrotnego wyboru oraz zadanie z planowania logistycznego dla wszystkich uczestników konkursu. Na 30 pytań testowych najszybsi odpowiadali w ciągu niespełna 30 minut. W drugim etapie 10 najlepszych uczniów, wyłonionych spośród piszących test, odpowiadało ustnie przed komisją na wylosowane pytania. Zagadnienia konkursowe obejmowały zakres materiału przedmiotów zawodowych z technikum logistycznego. Kolejne tury pytań losowanych w części ustnej doprowadziły do wyłonienia zwycięzcy, którym został Szczepan Górtowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy. Drugie miejsce zajął również uczeń brodnickiej szkoły Adam Wasielewski, trzecie Barbara Żeglarska Zespół Szkół Technicznych z Torunia.
 
konkurs 3
 
Gratulujemy i zazdrościmy. Kolejny konkurs już za rok.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów