Przejdź do artykułu

Magazynowanie i Dystrybucja

Magazynowanie i Dystrybucja 3/2018
<< Cofnij

Wysoko, lecz bezpiecznie

Transport i spedycja to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów przemysłu w Polsce. Z roku na rok wzrasta przewóz towarów, surowców stałych oraz substancji ciekłych i paliw płynnych. Do ich przewożenia wykorzystywane są wielkogabarytowe pojazdy szynowe oraz drogowe, których obsługa wymaga przygotowania odpowiednich stanowisk pracy. W dostarczaniu niestandardowych rozwiązań dla tego sektora, umożliwiających bezpieczną i komfortowa pracę na wysokości, specjalizuje się firma KRAUSE.
Cysterna pod kontrolą

Cysterny, zarówno kolejowe, jak i drogowe to doskonały sposób transportu paliw płynnych i gazowych, substancji chemicznych oraz artykułów spożywczych. – Transport pierwszych wymaga przede wszystkim dokładnej kontroli zaworów i mechanizmów zabezpieczających, ostatnich zaś nienagannej czystości oraz sterylnych warunków załadunku i rozładunku. W obu przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i wykorzystać specjalną drabinę, która gwarantuje bezpieczne napełnianie cysterny, łatwe pobieranie próbek, jak również szybką konserwację i komfortowe czyszczenie - przekonuje Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

Podstawową zaletą drabiny do obsługi cystern jest zapewnienie szybkiego dostępu do stanowisk pracy położonych na wysokości. Bezpieczeństwo i komfort wykonywanych zadań gwarantuje daleko wysunięta platforma robocza, dzięki której nie ma konieczności wprowadzania podstawy konstrukcji pod cysternę kolejową, zintegrowana z koszem ochronnym (w wersji okrągłej Ø=1500 mm i narożnej 2300x1500 mm), strzegącym użytkownika przed upadkiem z wysokości. Użytkownicy doceniają także łatwość, z jaką można przesuwać urządzenia o tak dużych gabarytach, oraz stabilność zagwarantowaną przez szeroki wózek jezdny. Co ważne, wysokość platformy można w prosty sposób regulować za pomocą korby oraz zębatki, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ją do aktualnych wymagań.

Bezpieczeństwo na drodze nie tylko w zimowych warunkach

Choć o śniegu zdążyliśmy już dawno zapomnieć, to temat bezpieczeństwa na drodze w zimowych warunkach niebawem powróci. Warto zatem z wyprzedzeniem pomyśleć o komfortowym odśnieżaniu samochodów ciężarowych, by zalegające na ich dachach śnieg i lód nie stwarzały zagrożenia na drodze. – Specjalistyczne rusztowanie do odśnieżania tak dużych pojazdów to doskonałe narzędzie dla centrów magazynowych, firm transportowych, stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych czy zajezdni autobusowych. Dzięki niemu, zarówno kierowcy, jak i ekipy serwisowe mogą w komfortowych warunkach przygotować auta do zimowej jazdy i bezpiecznie usunąć z dachu bryły lodu. Istotne jest to, że konstrukcja może być z powodzeniem wykorzystywana przez cały rok - świetnie sprawdzi się podczas drobnych prac naprawczych, konserwacyjnych oraz w trakcie czyszczenia samochodów dostawczych i ich naczep – podpowiada ekspert KRAUSE.

Rusztowanie KRAUSE standardowo wykonywane jest w czterech długościach: 6, 9, 12 i 15 m. Gotowe konstrukcje można jednak dowolnie rozbudowywać, dopasowując wymiary do indywidualnych wymagań. Do ich produkcji użyto materiałów, które znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych – schody wykonano z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej. Konstrukcję charakteryzują trójstronne barierki osłaniające zarówno schody, jak i górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich typów samochodów ciężarowych. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie rusztowania nawet na nierównych powierzchniach.

Oferta dla branży kolejowej

Współpracę z branżą kolejową firma KRAUSE rozwija od początku funkcjonowania na polskim rynku. Efektem wieloletnich działań jest bogata oferta produktów standardowych oraz tych, wykonywanych na indywidualne zamówienie klientów. Producent może pochwalić się gotową, kompleksową propozycją rozwiązań do obsługi pojazdów szynowych, na którą składają się jezdne i stacjonarne środki dostępu, m.in. platformy robocze od strony czołowej i bocznej, konstrukcje umożliwiające prowadzenie prac dachowych, a także przejścia nad torowiskiem i pomosty dedykowane do prac w kanałach obsługowych. Z powodzeniem podejmuje się także wykonania różnorodnych konstrukcji specjalnych, takich jak schody jezdne czy platformy robocze, które powstają na specjalne życzenia klientów. Przykładem może być realizacja dla PKL Gubałówka oraz wrocławskiej fabryki Bombardiera.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów