Kaizen

Kaizen 3/2019
<< Cofnij

Płynne przenikanie

Jednym z podstawowych problemów każdej firmy jest brak płynnego przepływu materiałów zarówno w strefie magazynowej jak i produkcyjnej. Są to działy, które przenikają się nawzajem, a skuteczność jednego zależy od drugiego. W miejscach, w których najważniejszy jest czas i precyzja, gdzie koszt pomyłki czy niedostarczenia towaru na czas jest wysoki, znajdują zastosowanie różne systemy intralogistyczne.

Systemy intralogistyczne pozwalają na łatwy dostęp do towarów, a automatyczne wyszukiwanie materiałów ogranicza straty czasu poszukiwania towaru wmagazynie i powoduje minimalizację błędów kompletacyjnych, tym samym usprawniając procesy magazynowe. Kolejną ich zaletą to maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu.

"Jednym z podstawowych problemów każdej firmy jest brak płynnego przepływu materiałów zarówno w strefie magazynowej jak i produkcyjnej. Są to działy, które przenikają się nawzajem, a skuteczność jednego zależy od drugiego. W miejscach, w których najważniejszy jest czas i precyzja, gdzie koszt pomyłki czy niedostarczenia towaru na czas jest wysoki, znajdują zastosowanie różne systemy intralogistyczne" - mówi Konrad Potomski, Prezes LoopStore Sp. z o.o. (właściciel marki BOSS).

BOSS magazynprodukcja

Projektując system BOSS stawialiśmy duży nacisk na możliwość płynnej dostawy towarów bezpośrednio z strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych. U nas rolę operatora wózka widłowego przejmuje wózek BOSS, a system WMS pozwala kontrolować stany magazynowe oraz śledzić bieżący przepływ półwyrobów i wyrobów gotowych. Wszystko odbywa się w zamkniętym układzie BOSS’a, bez konieczności stosowania dodatkowych systemów transportu.

Operator ma bezpośredni dostęp do elementów znajdujących się w magazynie. Wystarczy, że na panelu wybierze intersujący go produkt lub zlecenie, a wózki BOSS przywiozą materiał bezpośrednio do punktu dostępowego. Tak samo wygląda proces zwrotu towarów lub elementów gotowych do magazynu - operator kończy zlecenie i umieszcza produkt w punkcie dostępowym, wózek BOSS odwozi produkt do magazynu.

Całość została zaprojektowana tak, żeby maksymalnie ograniczyć ilość czasu potrzebnego na obsługę magazynową, a materiały trafiały bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne.

By uznać system za skuteczny, innowacyjny i wspierający firmę, musi mieć zdolność do integracji i adaptacji z istniejącym otoczeniem. Dziś liczy się każdy m³. Wygrywają te systemy, które są w stanie zagospodarować każdą, nawet najbardziej wymagającą przestrzeń i dostarczają możliwość łatwej rozbudowy. Mając to na uwadze, stworzyliśmy rozwiązanie, pozwalające na rozbudowę w każdej chwili. Łączymy rozproszone magazyny z gniazdami produkcyjnymi, dzięki czemu wszystko działa jak jeden zintegrowany system.

System BOSS nie ogranicza się tylko do wspierania rozwiązań manualnych, skupiamy się również na łączeniu magazynu z gniazdami zrobotyzowanymi – w takim przypadku przepływ materiałów odbywa się bez udziału operatora.

Magazyn BOSS to

- szybsze działania operacyjne dzięki zasadzie towar-do-człowieka

- zmniejszenie zajmowanej powierzchni

- Batch picking (kompletacja zamówień łączonych)

- Ergonomia pracy

- Obniżenie błędów w kompletacji

I dzięki temu znaczne obniżenie kosztów operacyjnych!

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA