Przejdź do artykułu
2021-06-29 | W Obiektywie

E.Leclerc zmienia operatora logistycznego

Blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych – to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym E.Leclerc. Obiektem w Woli Rakowej k. Łodzi zarządza ID Logistics, firma która od teraz odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w Polsce. Ruszyły właśnie pierwsze załadunki.

Ze względu na stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów, stałe poszerzanie asortymentu i idące w ślad za tym, rosnące potrzeby w zakresie logistyki, sieć E.Leclerc zdecydowała się na zmianę dotychczasowego operatora logistycznego. Za operacje całkowicie dopasowane do indywidualnych oczekiwań odpowiadać będzie firma ID Logistics, specjalizująca się w dedykowanej logistyce kontraktowej.

Jesteśmy dumni, że tak znacząca firma jak E.Leclerc zdecydowała się skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, powierzając nam kompleksową obsługę logistyczną – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics. – Posiadamy wiedzę na gruncie obsługi logistycznej wymagających klientów, którzy potrzebują dedykowanych rozwiązań zarówno w obszarze magazynowania, jak i dystrybucji. W nowym centrum, poza tranzytem dry i chłodzonym, zajmiemy się ponadto etykietowaniem produktów importowanych. Wierzymy, że przyczynimy się do dalszego rozwoju E.Leclerc w Polsce – dodaje.

Dla sprawności obsługi duże znaczenie ma fakt, że znaczna część załogi obiektu pracuje już od dawna w obsłudze logistycznej na rzecz sklepów E. Leclerc. Znajomość specyfiki i indywidualnych wymagań firmy bezpośrednio przekłada się na tempo i efektywność operacji.

Nasz rozwój, a także różnorodność naszych sklepów oferujących tak wiele grup towarowych wymaga poszukiwania rozwiązań idealnie dopasowanych do naszych potrzeb – mówi Jean Philippe Magre, Prezes Zarządu E.Leclerc w Polsce. – Możliwości, jakie płyną z nowego magazynu i z nowych rozwiązań informatycznych w zakresie realizacji usług magazynowania i dystrybucji dedykowanej, pozwolą nam podnieść jakość naszej oferty na jeszcze wyższy poziom. Nie bez znaczenia są też dla nas aspekty związane z ekologią. Poprawa efektywności działań ma także duży wpływ na te kwestie – podsumowuje.

Prace przygotowawcze, projektowe i wdrożeniowe trwały kilkanaście miesięcy. Specjalnie na potrzeby tej inwestycji ponad dwuhektarowy obiekt niedaleko Łodzi wybudowała firma Panattoni.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FM Logistic przedstawi prasie swój plan strategiczny
UOKiK nakłada kary za zatory finansowe
Bariery dla podaży w nieruchomościach logistycznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zielone światło dla 7R Park Wrocław West II
Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów