Przejdź do artykułu
2021-06-29 | W Obiektywie

E.Leclerc zmienia operatora logistycznego

Blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych – to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym E.Leclerc. Obiektem w Woli Rakowej k. Łodzi zarządza ID Logistics, firma która od teraz odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w Polsce. Ruszyły właśnie pierwsze załadunki.

Ze względu na stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów, stałe poszerzanie asortymentu i idące w ślad za tym, rosnące potrzeby w zakresie logistyki, sieć E.Leclerc zdecydowała się na zmianę dotychczasowego operatora logistycznego. Za operacje całkowicie dopasowane do indywidualnych oczekiwań odpowiadać będzie firma ID Logistics, specjalizująca się w dedykowanej logistyce kontraktowej.

Jesteśmy dumni, że tak znacząca firma jak E.Leclerc zdecydowała się skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, powierzając nam kompleksową obsługę logistyczną – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics. – Posiadamy wiedzę na gruncie obsługi logistycznej wymagających klientów, którzy potrzebują dedykowanych rozwiązań zarówno w obszarze magazynowania, jak i dystrybucji. W nowym centrum, poza tranzytem dry i chłodzonym, zajmiemy się ponadto etykietowaniem produktów importowanych. Wierzymy, że przyczynimy się do dalszego rozwoju E.Leclerc w Polsce – dodaje.

Dla sprawności obsługi duże znaczenie ma fakt, że znaczna część załogi obiektu pracuje już od dawna w obsłudze logistycznej na rzecz sklepów E. Leclerc. Znajomość specyfiki i indywidualnych wymagań firmy bezpośrednio przekłada się na tempo i efektywność operacji.

Nasz rozwój, a także różnorodność naszych sklepów oferujących tak wiele grup towarowych wymaga poszukiwania rozwiązań idealnie dopasowanych do naszych potrzeb – mówi Jean Philippe Magre, Prezes Zarządu E.Leclerc w Polsce. – Możliwości, jakie płyną z nowego magazynu i z nowych rozwiązań informatycznych w zakresie realizacji usług magazynowania i dystrybucji dedykowanej, pozwolą nam podnieść jakość naszej oferty na jeszcze wyższy poziom. Nie bez znaczenia są też dla nas aspekty związane z ekologią. Poprawa efektywności działań ma także duży wpływ na te kwestie – podsumowuje.

Prace przygotowawcze, projektowe i wdrożeniowe trwały kilkanaście miesięcy. Specjalnie na potrzeby tej inwestycji ponad dwuhektarowy obiekt niedaleko Łodzi wybudowała firma Panattoni.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FM Logistic przedstawi prasie swój plan strategiczny
UOKiK nakłada kary za zatory finansowe
Bariery dla podaży w nieruchomościach logistycznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Eurologis Centrum Logistyczne na dłużej z Agart-Pro
Panattoni rusza z City Logistics Warsaw Airport IV
Dachser powiększa swoją działalność w północnej Danii
Optymalizacja RedSteel w zakresie pakowania produktów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów