Przejdź do artykułu
2021-04-08 | W magazynie

Znak firmowy

Szybka i profesjonalna pomoc przy problemach z bramą przemysłową czy rampą przeładunkową – to możliwe dzięki wprowadzonemu przez Novoferm serwisowi, który wspomaga klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. A bezproblemowa praca bram i ramp to przecież warunek sprawnej logistyki w firmie.

Staramy się, by dobra jakość produktów oraz usług serwisowych Novofermu, była naszym znakiem firmowym. Klienci mogą liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy – od przygotowania oferty, poprzez montaż zakupionych przez nich rozwiązań, aż po wsparcie posprzedażowe. W ten sposób budujemy zaufanie do marki. A to wartość bezcenna – tłumaczy Tomasz Chmielewski, Dyrektor Zarządzający Novoferm Polska.

Serwis zawsze w pogotowiu

Bezawaryjne funkcjonowanie bram przemysłowych i ramp przeładunkowych dla firmy logistycznej oznacza minimalizowanie ryzyka strat finansowych, spowodowanych nagłymi i nieplanowanymi przestojami w pracy. W przypadku awarii istotne jest więc jak najszybsze zapewnienie kontrahentom pomocy. Serwis Novoferm błyskawicznie reaguje na ich potrzeby. Wystarczy, aby w przypadku awarii klient zadzwonił do serwisanta, a niezależnie od pory dnia czy nocy otrzyma od niego wsparcie. – Nasi serwisanci pracują 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jesteśmy też w stanie udzielić kontrahentom pomocy doraźnej, np. dzięki filmom nagranym telefonem, na których podstawie serwisant może ustalić z klientem rodzaj usterki i plan działania, aby następnie wysłać ekipę serwisową – wyjaśnia Jakub Pomagier, Dyrektor Serwisu, Novoferm Polska.

Frontem do klienta, czyli dobre praktyki serwisowe

Rzetelna obsługa opiera się także na wdrożonych przez firmę dobrych praktykach, na które stawia Novoferm, przypominając kontrahentom np. o systematycznej wymianie oleju. – To jedna z tych praktyk, o której klienci często zapominają. Tymczasem olej w rampach przeładunkowych powinien być wymieniany minimum co 2 lata, a jego poziom w zbiorniku uzupełniany na bieżąco, jeśli jest zbyt niski. Regularne uzupełnianie i wymiana oleju przedłużają żywotność pomp hydraulicznych, zmniejszają awaryjność rampy przeładunkowej oraz liczbę nieplanowanych przestojów. Dlatego zawsze pamiętamy o tym elemencie podczas wezwania do klienta – tłumaczy Jakub Pomagier.

Novoferm 3

Nowoczesny i zintegrowany

Przyjazną klientom ofertę serwisu Novoferm Polska uzupełnia jego kolejna funkcjonalność – przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne wszystkich produktów Novofermu oraz innych producentów, w tym: bram przemysłowych, ramp przeładunkowych i uszczelnień. Serwisanci sprawdzają m.in. części, które podlegają największemu obciążeniu i ulegają najszybszemu zużyciu.

Dobry serwis musi działać szybko i być skuteczny, dlatego też Novoferm Polska wprowadził zintegrowany system zarządzania zgłoszeniami klientów. – Dzięki temu obsługa kontrahentów odbywa się płynnie. System generuje numery zgłoszeń i przydziela je klientom, powiadamiając o zmianie statusu zgłoszenia oraz udostępniając im historię działań – wylicza Jakub Pomagier. – Na uwagę zasługuje też inna funkcja systemu. Umożliwia ona użytkownikowi, np. szefowi utrzymania ruchu, także taką konfigurację konta, że może on śledzić status spraw zgłaszanych przez służby techniczne we wszystkich obiektach, za które odpowiada – dodaje Dyrektor Serwisu Novoferm Polska.

Sprawna obsługa zleceń

Jak w praktyce odbywa się obsługa zgłoszeń klientów? Serwis mobilny korzysta z lokalizatorów GPS w samochodach serwisowych i z oprogramowania, które automatycznie przydziela nowe zgłoszenia, kierując je do najbliższego serwisanta. Dzięki temu sprawniejsza staje się obsługa zleceń, a technicy szybciej docierają na miejsce awarii. – Nie spoczywamy na laurach, wręcz przeciwnie – wciąż udoskonalamy praktyki serwisowe. Jest to możliwe m.in. dzięki dbałości o dobór techników z doświadczeniem oraz stale rozrastającej się sieci podwykonawców. Klient, który korzysta z naszych usług serwisowych, nie musi się więc martwić o długie i nieplanowane przestoje czy kosztowne naprawy – nie ma wątpliwości Tomasz Chmielewski, Dyrektor Zarządzający, Novoferm Polska.

www.novoferm.pl

 


Zobacz także

Struktura liderska, a rozwój Lean Management
Czy poprzez grywalizację możliwa jest optymalizacja biznesowa?
Jaki jest związek między inteligencją emocjonalną a Kaizen?
Lean w dobie transformacji cyfrowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Eurotherm relokuje zakład automatyki przemysłowej
Powstaje nowe centrum magazynowe na Śląsku
Bekuplast dostarczył 40 tys. pojemników
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA