2011-04-12 | Łańcuch dostaw

Długodystansowe naczepy

Schmitz Cargobull to obecnie jeden z czołowych producentów naczep w Europie. W Polsce firma ta, której początki sięgają XIX wieku, jest reprezentowana przez generalnego dystrybutora – EWT Truck&Trailer. Dzięki temu w naszy kraju dostępne są różne rodzaje naczep, które umożliwiają ścisłe dopasowanie do potrzeb klientów.

Schmitz Cargobull prowadzi produkcję w zakładach produkcyjnych na terenie czterech europejskich państw, ponadto posiada ośrodki na terenie całej Europy, dzięki którym klienci mają pełen dostęp do oferty naczep, a także serwisu.

Schmitz Cargobull prowadzi produkcję w zakładach produkcyjnych na terenie czterech europejskich państw, ponadto posiada ośrodki na terenie całej Europy, dzięki którym klienci mają pełen dostęp do oferty naczep, a także serwisu. Mimo spadku sprzedaży w latach 2008 i 2009 firma postanowiła jeszcze intensywniej pracować nad innowacyjnością oraz rozwojem swojej oferty produktowej. Stąd w 2008 roku w Altenberge (Niemcy), w pobliżu najstarszego zakładu produkcyjnego zostało uruchomione Centrum Badawcze Cargobull (Cargobull Validation Center - CVC). Głównymi zadaniami Centrum jest tworzenie prototypów i ich wszechstronne badanie i przygotowanie do użytku końcowego. Ponadto Centrum jest wyposażone w stanowiska diagnostyczne umożliwiające przeprowadzanie pomiarów i nadzorowanie testów długoterminowych i prób terenowych.

Stanowiska są przygotowane pod badanie określonych parametrów oraz podzespołów podwozia i nadwozia. W laboratorium są tworzone rzeczywiste warunki, co powoduje wierne odwzorowanie obciążeń, którym poddawane są naczepy w czasie normalnego użytkowania. Dzięki laboratorium w testach nie przeszkadzają warunki atmosferyczne i inne zewnętrzne czynniki. Ważną role gra także szybkość uzyskiwanych wyników, która umożliwia przyspieszenie całego procesu przed produkcją seryjną.

Aby uzyskać pewność przed wprowadzeniem naczep na rynek Schmitz Cargobull przeprowadza również test żywotności. Dzięki niemu konstruktorzy wiedzą jaki będzie stan naczepy po przejechaniu 1 mln kilometrów. Na symulatorze taki test trwa tylko 6 tygodni (w porównaniu z 4-6 miesiącami na trasach próbnych). Ewentualne wrażliwe elementy konstrukcyjne są więc wykrywane i eliminowane.

Więcej na temat naczep Schmitz Cargobull oraz działalności dystrybutora EWT Truck&Trailer w nr 3/2011 Top Logistyka, który ukaże się na przełomie kwietnia i maja.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA