Przejdź do artykułu
2023-03-15 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner uruchamia nowy serwis LCL

Międzynarodowa firma świadcząca usługi transportowe i logistyczne po raz kolejny rozszerzyła swoją ofertę LCL i wprowadziła nowe cotygodniowe usługi konsolidacyjne we frachcie morskim z Chin i Indii do Rotterdamu, dzięki którym jest w stanie obsłużyć większość destynacji w Europie Zachodniej.

Ponieważ porty i magazyny w Europie Północnej wciąż borykają się z dużymi zatorami i problemami z obsługą, firma cargo-partner dostrzegła potrzebę zapewnienia większej elastyczności swoim klientom i rozszerzenia zakresu usług w tym regionie. Aby sprostać wyzwaniom klientów, dostawca usług logistycznych wprowadził nowe cotygodniowe usługi LCL z głównych azjatyckich portów w Szanghaju, Shenzhen i Nhava Sheva do Europy Zachodniej przez port w Rotterdamie. Nowe elastyczne usługi pozwalają na wygodne planowanie i znaczną oszczędność czasu w porównaniu z tranzytem przez główne porty niemieckie.

– Wielu naszych klientów boryka się obecnie z presją kosztową i szuka niezawodnego rozwiązania dla przesyłek importowych z Azji – zwłaszcza do miejsc docelowych w Europie Zachodniej, które zazwyczaj są bardzo konkurencyjne – wyjaśnia Felix Miletich, Corporate Director Product Management Sea Cargo LCL w cargo- partner. – Dzięki naszym usługom LCL przez Rotterdam możemy zapewnić stabilną alternatywę dla zatłoczonych portów w Europie Północnej i osiągnąć synergię na ostatniej prostej dla przesyłek z różnych miejsc.

Pomimo tego, że usługa jest skierowana głównie do klientów z krajów Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, Belgia, Szwecja, Wielka Brytania, Irlandia i Hiszpania, może również stanowić interesującą alternatywę dla klientów w krajach Europy Środkowej, takich jak Austria, Włochy, Słowenia, Słowacja, Węgry i Czechy.

Jeden z wielu serwisów konsolidacyjnych świadczonych przez cargo-partner

Serwis konsolidacyjny przez Rotterdam jest jednym z wielu dostępnych we frachcie morskim, które są obsługiwane całkowicie przez cargo-partner, zapewniając klientom wysoką elastyczność i minimalne ryzyko komplikacji. Rozwiązania door-to-door oferowane przez cargo-partner obejmują transport drogowy z i do miejsca docelowego, odprawę celną oraz kompleksową obsługę logistyczną poprzez europejską sieć magazynów firmy.

Popularne połączenia z Azji do Europy przez Pireus, Gdańsk i Gdynię

W ubiegłym roku do portfolio cargo-partner dołączyło kilka nowych połączeń LCL. Jako alternatywę dla transportu kolejowego Nowym Jedwabnym Szlakiem utworzono ekspresowe połączenie z Szanghaju przez grecki port Pireus z dekonsolidacją w magazynach w Dunajskiej Stredzie i Sofii. Polski port w Gdańsku stał się niezawodną bramą dla przesyłek z Chin, umożliwiającą szybką dystrybucję w regionie CEE, zwłaszcza dla klientów z Czech, Słowacji i Węgier. W przypadku przesyłek z Indii operator logistyczny korzysta z portu w Gdyni, do którego wpływają towary z portu Nhava Sheva z dekonsolidacją w magazynie cargo-partner w podwarszawskim Brwinowie.

Koncentracja na LCL i Europie Zachodniej

Jako jeden z wiodących dostawców usług w transporcie drobnicowym w Europie Środkowej i Wschodniej, cargo-partner obsługuje własne cotygodniowe drobnicowe linie konsolidacyjne z ponad 20 krajów azjatyckich i wschodnio-śródziemnomorskich do swojego hubu w Lublanie. Ponadto firma będzie nadal obsługiwać Niemcy w ramach usługi „Adria Express”, łączącej Azję z Europą przez Koper, Rijekę i Triest. Inna dobrze ugruntowana usługa konsolidacyjna LCL, należąca do cargo-partner, łączy Chiny i Niemcy koleją, wykorzystując Duisburg jako regionalną bramę dla transportu w kierunku wschodnim i zachodnim.

Dostawca usług logistycznych kładzie strategiczny nacisk na wzmocnienie swojej sieci w Europie Zachodniej, a nowa usługa LCL przez Rotterdam stanowi tylko jeden z aspektów powiększającego się portfolio cargo-partner oraz najnowszych rozwiązań w zakresie transportu lotniczego, morskiego, drogowego i magazynowego w regionie.


Zobacz także

Rynek pozostaje w czołówce sektorów nieruchomości
Prosave organizuje spotkania o bezpieczeństwie w pracy
Największe na świecie targi logistyczne już w maju!
Europejskie startupy będą mogły korzystać z 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transport intermodalny nie opiera się wojnie
Spedycji morskiej najmniej przeszkadzają wysokie fale na morzu
Kuehne+Nagel i Capgemini realizują wspólną wizję
cargo-partner kładzie nacisk na Europę Południowo-Wschodnią

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów