2019-05-17 | Z ładunkiem w drodze

PEKAES z codziennym serwisem na Ukrainę

PEKAES wzmacnia sieć połączeń na Wschodzie. W maju ruszyły codzienne połączenia z Błonia pod Warszawą do Kijowa, gdzie następuje dalsza dystrybucja towarów na terenie Ukrainy.

Zarówno eksport na Ukrainę, jak i import towarów do Polski systematycznie rośnie. Ukraina nadal pozostaje jednym z ważniejszych odbiorców polskiej żywności. Jak wynika z danych GUS, w I półroczu 2018 roku odnotowano ponad 20% wzrost eksportu towarów rolno-spożywczych na Ukrainę.

„Strategiczne położenie Ukrainy pomiędzy Unią Europejską a Rosją, a także duży potencjał wzrostu i perspektywiczny sektor rolno-spożywczy sprawiają, że kraj ten jest ważnym partnerem handlowym dla Polski. Staramy się zawsze elastycznie reagować na zmieniające się trendy i otoczenie rynkowe, rozszerzając lub dostosowując ofertę PEKAES do wyzwań biznesowych naszych Klientów. Tak też zrodziła się potrzeba uruchomienia codziennych transportów na Ukrainę” – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

W ramach nowego serwisu firma oferuje wysokiej jakości usługę i mniej formalności dla importerów na Ukrainie − dokument PP (tzw. pepeszka) znacząco skraca czas dostawy.

„Krótki czas dostawy oraz uproszczone procedury to z pewnością duży atut naszej oferty skierowanej do firm prowadzących biznes na Ukrainie. W oparciu o badania rynku i bliską współpracę z klientami konsekwentnie rozwijamy międzynarodową sieć połączeń, zwiększając ich częstotliwość. W planie mamy uruchomienie kolejnych połączeń drobnicowych w Europie”– dodaje Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Nowy serwis drobnicowy obejmuje dostawy do finalnego odbiorcy na Ukrainie we wszystkie dni robocze – od poniedziałku do piątku. Czas dostawy do Kijowa i centralnej Ukrainy wynosi 3-4 dni robocze, zaś poza tym obszarem nie przekracza 7 dni.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GEFCO odpowiada za obsługę logistyczną BWI Group
DHL testuje w Krakowie pojazdy elektryczne
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PEKAES zakończył kolejną inwestycję
Bezpośredni i cotygodniowy serwis PEKAES do Grecji
PEKAES otworzył Agencję Celną w Białymstoku
PEKAES otwiera drugi terminal w tym roku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA