2019-04-30 | Z ładunkiem w drodze

DHL Express rozpoczyna w Polsce testy pojazdów elektrycznych

W połowie kwietnia na ulice Krakowa wyjechał nowy dostawczy samochód DHL Express. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że auto jest w pełni elektryczne. To efekt współpracy DHL Express Poland z firmą Nissan, która dostarczyła DHL do testów elektrycznego VAN-a Nissana e-NV 200.

„Decyzja DHL Express Poland o rozpoczęciu testów elektrycznego auta dostawczego wynika bezpośrednio z proekologicznej polityki firmy. Dbając o środowisko, a także wpisując się w naszą globalną strategię GoGreen pod hasłem „Zero emisji do roku 2050” polegającej na zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń chcemy wprowadzić do naszej floty kurierskiej samochody napędzane paliwami alternatywnymi. Naszym celem jest posiadanie 7 proc. floty samochodowej tzw. GoGreen do 2025 roku” – mówi Agnieszka Błaś, Dyrektor Operacji i Członek Zarządu DHL Express Poland.

Program ochrony środowiska GoGreen, będący wkładem firmy w zrównoważony rozwój firm na świecie poprzez ekologiczną logistykę, zakłada na przyszłość bardzo ambitne cele. Do 2050 DHL Express chce całkowicie wyeliminować produkcję zanieczyszczeń powstających na skutek operacji logistycznych. Celem do 2025 r. jest obniżenie emisji związków węgla w porównaniu z poziomem z 2007 r. aż o 50 proc. W planach firmy jest także wyszkolenie w 80 proc. pracowników na specjalistów programu GoGreen i zaangażowanie ich w działalność związaną z ochroną środowiska i klimatu. W ramach tych działań DHL Express ma zamiar wraz z partnerami co roku sadzić milion drzew.

Testy elektrycznego Nissana odbyły się w Krakowie, gdzie od 4 stycznia bieżącego roku działa pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. Jej wprowadzenie umożliwia samorządom ograniczenie wjazdu pojazdów do pewnych obszarów miejskich w określonych godzinach. Z opłat pozostają zwolnione m.in. auta wodorowe, napędzane gazem ziemnym, a także pojazdy zasilane elektrycznie. Kraków jako pierwszy w Polsce skorzystał z ustawy o elektromobilności.


Zobacz także

AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
Usunięcie odpadów może być bardzo problematyczne
Kierowco, uważaj na świąteczne zakazy ruchu dla ciężarówek
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania w Oslo
Samojezdny pojazd będzie testowany m.in na autostradzie A4
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA