Przejdź do artykułu
2017-02-09 | Z ładunkiem w drodze

Droga burgera

Firma logistyczna QSL Polska oraz sieć restauracji Bobby Burger rozpoczęły współpracę w kwietniu 2016 r. i od tego czasu wypracowały optymalny model współdziałania. Jest to dowodem na to, że odpowiednia organizacja procesu logistycznego oraz innowacyjne metody a także odpowiednia komunikacja pomiędzy klientem a jego logistykiem, składają się na sukces biznesowy i satysfakcję klientów końcowych. Jak, więc wygląda schemat tej współpracy?
Droga burgera (Żródło: QSL)
Logistyka żywności opiera się na kilku zasadach, których należy przestrzegać: wysoka jakość i świeżość produktów, przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, szybkie usługi magazynowania i transportu.

To dzięki nim klienci obsługiwani przez operatora logistycznego mogą skupić się na swoich kluczowych celach i działaniach biznesowych. Jak wygląda zatem model współpracy pomiędzy QSL a Bobby Burger? Zobaczmy na przykładzie najpopularniejszego dania sieci czyli burgera Cheese Bacon.

Od producentów do magazynów

Każda restauracja wchodząca w skład sieci 35 lokali Bobby Burger składa zamówienia na potrzebne jej produkty według swojego zapotrzebowania, korzystając ze wsparcia operatora logistycznego – firmy QSL Polska, który kupuje, magazynuje i rozwozi produkty po całej Polsce. Droga rozpoczyna się skompletowaniem zamówienia dla restauracji, czyli odbiorem składników wchodzących w skład burgera, od poszczególnych producentów. Następnie wszystkie składniki magazynowane są przez ściśle określony czas i w odpowiednich temperaturach ustalonych przez producentów w dwóch centrach logistycznych QSL Polska, mieszczących się w Błoniu oraz Sosnowcu, a także jednym z centrów przeładunkowych firmy znajdującym się we Wrocławiu.
 
Infografika Droga twojego burgera
 
Z magazynów do restauracji

Następnie, trzy razy w tygodniu, produkty przewożone są do poszczególnych restauracji na terenie całej Polski. Całe zamówienie dostarczane jest w jednej dostawie, co pozwala zmniejszyć koszty nie tylko po stronie klienta, ale także logistyka. W skład floty QSL, która dowozi towar do lokali Bobby Burger wchodzą zarówno małe, miejskie samochody dostawcze, jak i wielkie, 33-paletowe, przystosowane do przewozu typu multi- temperature (czyli w  komorach z różną temperaturą – „pokojową” oraz poniżej zera). Temperatury są kontrolowane, poprzez system elektroniczny, przez kierowcę i dyspozytora, co zapewnia bezpieczeństwo i świeżość transportowanych produktów.
 

Przygotowanie i podanie

Po dostarczeniu zamówienia, którego przyjęcie w restauracji trwa maksymalnie do 45 minut, produkty przechowywane są w warunkach zgodnych ze standardami HACCP, kontrolowanych przez pracowników restauracji Bobby Burger dwa razy dziennie. Po zamówieniu przez nas burgera załoga restauracji przygotuje go dla nas na miejscu - sosy tworzone są codziennie ze świeżych składników, warzywa są krojone, burger smażony a bułka przyrumieniana zaraz przed podaniem.

„Wszystkie składniki naszych burgerów pochodzą wyłącznie od polskich producentów. Burgery BB łączą w sobie dobrej jakości polskie mięso, warzywa pochodzące od lokalnych producentów, pieczywo z polskich piekarni, a także sosy przygotowywane codziennie na miejscu. Wszystkie te składniki dostarczane są przynajmniej trzy razy w tygodniu do wszystkich restauracji BB” -  komentuje Bogumił Jankiewicz, współwłaściciel sieci Bobby Burger.

„Ważna jest dobra współpraca i zaufanie między partnerami biznesowymi. Wówczas, przy zachowaniu wszelkich procedur i standardów, szybkość i wydajność usług rośnie. Zazwyczaj nasi klienci osobiście negocjują warunki zakupu produktów strategicznych – to gwarantuje transparentność cen i kosztów. Następnie my  przejmujemy cały proces zarządzania łańcuchem dostaw według przygotowanych wcześniej procedur, bazując na wiedzy i doświadczeniu ze wszystkich rynków, na których działamy” – mówi Agnieszka Sałek, dyrektor handlowy w QSL Polska.
 
źródło: QSL
 

Zobacz także

Kolejne połączenie drobnicowe do Czech.
Rohlig Suus zajmie się obsługą logistyczną przemysłu obronnego.
Dachser instaluje panele fotowoltaiczne na naczepach.
Transport drobnicowy z Chin do Polski tematem konferencji dla przedsiębiorców zorganizowanej przez Logwin Air + Ocean Poland.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak wygląda praca w logistyce żywności?
QSL Polska wesprze Banki Żywności
Agnieszka Sałek z QSL Polska podsumowuje rok 2020
Pandemia wymogła na logistyce szybkie działanie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów