Przejdź do artykułu
2024-06-25 | Wózki w akcji

CLARK ogłasza powrót siedziby do USA

Dallas, 25 czerwca 2024 — Clark Material Handling ogłasza, że przenosi swoją siedzibę z Korei z powrotem do USA. Wraz z utworzeniem globalnej siedziby, jedna z wiodących amerykańskich marek i wynalazca wózka widłowego powraca do USA. Clark kładzie podwaliny pod globalną strategię rozwoju, która rozpoczyna się od powrotu do domu.
Chuck Moratz, President CLARK Global Headquarters i CEO CLARK Material Handling Company Chuck Moratz, President CLARK Global Headquarters i CEO CLARK Material Handling Company (Żródło: CLARK Global Headquarters)

W tym samym czasie globalna siedziba Clark zostanie połączona z północnoamerykańskim oddziałem Clark Material Handling Company (CMHC) w Lexington, Kentucky, w celu wykorzystania mocnych stron obu firm w przyszłości. Jest to strategiczny krok w kierunku dalszego globalnego wzrostu w nadchodzących dekadach. Nowa organizacja zacznie działać od 1 lipca 2024 r. i będzie miała siedzibę w Dallas w Teksasie. Oficjalne otwarcie nowej globalnej siedziby Clark planowane jest na 1 stycznia 2025 roku.

Chuck Moratz, Prezes Clark Global Headquarters, będzie kierował nową organizacją, a także pełnił funkcję Dyrektora Generalnego CMHC. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży transportu bliskiego i jest jednym z najbardziej zasłużonych pracowników firmy Clark. Chuck Moratz zajmował kilka kluczowych stanowisk w CMHC, w tym Dyrektora ds. Inżynierii, Wiceprezesa ds. Operacyjnych oraz COO. Na poziomie globalnym pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Globalnej Inżynierii. Nadzorował również wprowadzenie na rynek wielu nowych wózków widłowych z napędem spalinowym i elektrycznym, w tym pionierskiej serii S. Moratz posiada tytuł licencjata inżynierii uzyskany w West Point i służył w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ) w Korei.

Dzięki tej zmianie organizacyjnej Clark pozostaje wierny swojej misji dostarczania wysokiej jakości produktów i usług klientom na całym świecie. – Przenosząc i konsolidując nasze operacje, przyspieszymy rozwój nowych produktów i integrację nowych technologii, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów, zapewniając jednocześnie doskonałą obsługę i najniższe koszty operacyjne w branży – powiedział Chuck Moratz. – Jesteśmy wdzięczni za ciągłe wsparcie naszych pracowników, dealerów, klientów i rynku, gdy rozpoczynamy ten ekscytujący nowy rozdział. Razem będziemy wzrastać na naszym ponad 100-letnim dziedzictwie i wyniesiemy Clark na nowe wyżyny wydajności.

CLARK Material Handling Company

Od czasu wynalezienia wózka widłowego w 1917 roku przez Eugene'a Clarka w Buchanan w stanie Michigan, CLARK jest światowym liderem na rynku wózków przemysłowych. Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w branży i ponad 1,4 miliona wózków widłowych sprzedanych na całym świecie, marka CLARK, która jest dumna ze swoich korzeni w Stanach Zjednoczonych Ameryki, oznacza nowoczesny i solidny projekt produktu, zaawansowaną, zaawansowaną technologię i wyjątkową obsługę klienta. Od 2003 roku Clark oferuje kompletne portfolio produktów składające się z wózków widłowych z silnikami elektrycznymi lub spalinowymi o udźwigu od 1,5 do 8 ton, wózków wysokiego składowania, wózków magazynowych, ciągników holowniczych oraz szerokiej gamy usług.

Można również odwiedzić CLARK w Internecie pod adresem www.clarkmheu.com lub na Facebooku pod adresem www.facebook.com/CLARK.the.forklift.


Zobacz także

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Logicor wspiera Program Stypendialny Horyzonty
XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
Polski debiut elektrycznego samochodu Maxus e-Deliver
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów