2018-11-30 | Nowości dla TSL

Admirał Rusałka na straży procedur celnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz wyraźnym trendom digitalizacji i automatyzacji pracy na dokumentach, Rusak Business Services wyprowadza innowacyjny system workflow – RUSAŁKA, wspierający klientów oraz agentów celnych w realizacji usług celnych.
Admirał Rusałka na straży procedur celnych (Żródło: Rusak Business Services)
RUSAŁKA ewidencjonuje i prowadzi uczestników procesu poprzez kolejny etapy realizacji usługi, od momentu założenia zlecenia przez zleceniodawcę, poprzez jego obsługę przez agentów celnych Rusak Business Services w systemie HUZAR (służącym do komunikacji z systemami celnymi), aż po fakturowanie usługi, raporty oraz zestawienia.

„Główna ideą RUSAŁKI jest wsparcie codziennej pracy naszych pracowników oraz partnerów biznesowych. Zależy nam aby prowadzić obsługę celną w sposób usystematyzowany, wystandaryzowany i bardziej efektywny. Standaryzacja dokumentów, elektroniczna oraz zautomatyzowana wymiana danych pomiędzy klientem a brokerem celnym pozwoli unikać błędów w przygotowaniu zleceń, dzięki temu wzrośnie wydajność ich realizacji, co skróci czas wykonania usługi” - mówi Tomasz Rusak, Prezes Zarządu Rusak Business Services.

Poza zautomatyzowanym procesem przepływu informacji i wymiany danych RUSAŁKA jest także elektronicznym archiwum, przechowującym wszystkie dokumenty powiązane ze zleceniami, w tym dokumenty źródłowe przekazywane przez zleceniodawcę oraz komunikaty z systemów celnych. Dzięki elektronicznemu archiwum, dostępnemu tylko dla uprawnionych pracowników Agencji oraz klienta, znacząco wzrasta bezpieczeństwo przechowywyania danych. RUSAŁKA pozwala również na wyeliminowanie papieru oraz wydruków w procesie obsługi klientów.

„Projekt jest całkowicie autorski i przygotowany od podstaw na potrzeby firmy Rusak Business Services przy jednoczesnym uwzględnieniu oczekiwań naszych klientów. Może być poddawany stałej rozbudowie w oparciu o ich sugestie i potrzeby” – dodaje Tomasz Rusak.

Produkt został już wdrożony w pierwszej wersji pod koniec września 2018 roku i funkcjonuje w wybranych oddziałach Rusak Business Servies w całej Polsce. Do końca 2018 roku planowane jest objęcie projektem RUSAŁKA wszystkich biur Agencji i sukcesywne wdrażanie klientów do pracy w nowym systemie.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Znacznie większa podaż, nieznacznie niższe ceny
Branża magazynowa w najbliższych latach może ucierpieć
Platforma do obliczania kosztów w transporcie
Pojemnik stworzony do obsługi zamówień online
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rusak Business Services rozpoczął współpracę z Via Cargo S.A.
RUSAK pojawi się na przejściu granicznym w Dorohusku
Legislacyjne paradoksy w polskim prawie
Rusak rozszerza swoją działalność o dedykowane szkolenia
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA