Przejdź do artykułu
2024-06-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Industrial Park Poland z nowym układem dróg

Firma Hillwood Polska kończy rozbudowę i modernizację dróg dojazdowych w Gminie Stare Miasto koło Konina, które połączą z autostradą A2 największym planowanym parkiem przemysłowo-logistycznym w Polsce - Industrial Park Poland by Hillwood - o powierzchni ponad 600 000 mkw.
Industrial Park Poland z nowym układem dróg (Żródło: Hillwood Polska)

Prace, które rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku, obejmowały rozbudowę drogi gminnej - ulicy Kasztelańskiej - na odcinku około 500 metrów, budowę nowego odcinka drogi gminnej o długości około 950 metrów oraz przebudowę drogi krajowej nr 72 na odcinku około 800 metrów wraz z dwoma rondami. Wartość inwestycji, w całości finansowanej przez Hillwood Polska, to ponad 20 mln złotych. Ostateczne odbiory projektu odbędą się pod koniec sierpnia 2024.

Inwestycja zapewni sprawne połączenie z autostradą A2 nie tylko przyszłym najemcom Industrial Park Poland by Hillwood, ale również okolicznym mieszkańcom. W porozumieniu z Gminą Stare Miasto i GDDiKA opracowane zostały rozwiązania zwiększające przepustowość dróg przy zachowaniu płynności ruchu i podniesieniu jego bezpieczeństwa.

– Realizacja projektu rozbudowy i modernizacji dróg dojazdowych w Gminie Stare Miasto to nie tylko zapewnienie wydajnego, szybkiego i bezpiecznego dojazdu dla użytkowników planowanego parku przemysłowo-logistycznego Industrial Park Poland by Hillwood, ale również wymierna korzyść dla okolicznych mieszkańców. Wraz z zakończeniem inwestycji mogą korzystać z komfortowego układu drogowego usprawniającego codzienne przejazdy. Zdając sobie sprawę z potencjału gospodarczego i inwestycyjnego tego miejsca, cieszymy się, że po wielu latach przygotowań realizacja układu drogowego dobiega końca.” – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

– Zakończenie tego projektu to kolejny przykład udanego partnerstwa Gminy Stare Miasto z firmą Hillwood Polska. Korzyści jest wiele, od planowej budowy parku przemysłowo-logistycznego dostępnego przy węźle Konin Wschód i rozwoju inwestycyjnego naszego regionu, po zmodernizowany i przebudowany układ drogowy, który służy naszym mieszkańcom. Warto podkreślić, że w ramach tej inwestycji zostaną wybudowane nowe przystanki autobusowe z zatokami, ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Powstaną również bezpieczne zjazdy do przyległych nieruchomości. Wszystkie odcinki dróg będą wyposażone w oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych. Nowopowstała infrastruktura będzie dostępna dla mieszkańców już od nowego roku szkolnego. – mówi Dariusz Puchała, Wójt Gminy Stare Miasto.

DJI 0476800px100620242232v3

Industrial Park Poland to projekt firmy Hillwood Polska zlokalizowany w gminie Stare Miasto koło Konina, u zbiegu autostrady A2 i drogi krajowej nr 72. Powstaje na 137 hektarowej działce, gdzie docelowo wybudowane zostanie centrum logistyczno-produkcyjne o powierzchni ponad 600 000 mkw. Inwestycja oferuje komfortowe warunki do produkcji i logistyki w połączeniu z szerokimi możliwościami rozwoju dla firm z całego świata. Więcej informacji o projekcie na stronie www.industrialparkpoland.com

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Cenna wiedza o nowelizacji unijnego kodeksu celnego
Elektryczne Scanie w łańcuchu dostaw VW Poznań
Zapraszamy do Świata HyperGram
Jan-Peter Müller o przejęciu Müller Fresh Food Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical
Lineage rozbudowuje magazyn w Lęborku
Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą
DHL otwiera zeroemisyjny obiekt w Teresinie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów