Przejdź do artykułu
2023-11-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ruszyła budowa 7R Park Gdańsk III

7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, rozpoczyna kolejny projekt na Pomorzu. W Barniewicach ruszyła właśnie budowa 7R Park Gdańsk III. Pierwszym najemcą została firma Complex SAD. Firmę w negocjacjach reprezentowali doradcy Newmark Polska.

7R Park Gdańsk III powstaje w Barniewicach, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej. Tym samym magazyny położone będą niedaleko międzynarodowego lotniska z terminalem cargo, portów morskich w Gdyni i Gdańsku, a jednocześnie będą doskonale skomunikowane z Trójmiastem. Docelowo projekt składać się będzie z dwóch hal (ich powierzchnia to ponad 80 oraz blisko 32 tys. m2), które łącznie zaoferują ponad 112 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Pierwszym najemcą 7R Park Gdańsk III została firma logistyczna Complex SAD, która od ponad 20 lat obsługuje m.in. firmy, które importują i eksportują towary spoza Unii Europejskiej, świadczy usługi logistyczne oraz posiada własną agencję celną. Complex SAD wprowadzi się do magazynu 7R w drugim kwartale 2024 roku i zajmie 12 300 m2. Podczas negocjacji Complex SAD reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Trójmiasto łączy w sobie nowoczesność, szerokie perspektywy rozwoju oraz atrakcyjne położenie, dzięki czemu jest wyjątkowym miejscem na mapie kraju. Stąd decyzja, aby uruchomić tu kolejny magazyn, z którego będziemy korzystać. Co ważne, oprócz strategicznej lokalizacji obiekt 7R Park Gdańsk III będzie wyposażony w szereg udogodnień ekologicznych – mówi Łukasz Borkowski, Dyrektor w Complex SAD.

Konsekwentnie wdrażanie proekologicznych rozwiązań to nasz wyróżnik. Chcemy realnie wspierać naszych partnerów biznesowych w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla. Cieszymy się, że najemcy zwracają uwagę na te aspekty. Dziękujemy przedstawicielom Complex SAD oraz Newmark Polska za zaufanie i sprawnie poprowadzony proces negocjacji – mówi Marzena Taube, Regional Leasing Director w 7R.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję po raz kolejny wspierać Complex SAD w najmie nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie Trójmiasta. Jest to już trzeci magazyn klienta. Będzie to jednocześnie największy magazyn firmy o powierzchni ponad 12 tys. mkw. położony w strategicznej lokalizacji pomiędzy portami w Gdyni i Gdańsku oraz w bliskiej odległości od obwodnicy Trójmiasta, co ułatwi dystrybucję towarów w głąb kraju – mówi Jakub Dudkiewicz, Senior Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

7R Park Gdańsk III posiadać będzie liczne rozwiązania proekologiczne, które pozwolą najemcom na oszczędności w kosztach energii. Magazyny wyposażone zostaną m.in. w fotowoltaikę, świetliki dachowe, zapewniające dostęp do naturalnego światła oraz energooszczędne oświetlenie LED. Dla zmotoryzowanych przewidziano stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na terenie obiektu znajdą się także łąki kwietne, domki dla owadów oraz ule. Wszystkie te rozwiązania pozwolą na ubieganie się o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. W 7R Park Gdańsk III znajdą się także udogodnienia dla pracowników. Na jego terenie przewidziano strefę relaksu, w której znajdą się meble miejskie zaprojektowane przez młodych artystów w ramach konkursu „7R Warehouse of art ‘Young art for the planet’”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Znamy zwycięzców Kodu Innowacji GS1 Polska
Konferencja Executive Innovation Forum startuje 29.11!
Logicor podpisał umowę najmu aż 45 tys mkw.
DHL Express przyspiesza dekarbonizację lotnictwa
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rynek magazynowy w 2023 r. powiększył się aż o 13%
7R pozyskało 15 mln euro na budowę w Katowicach
Logicor podpisał umowę najmu aż 45 tys mkw.
Ekologiczna strategia dewelopera 7R

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów