Przejdź do artykułu
2023-03-29 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowe powierzchnie magazynowe pod Wrocławiem

W podwrocławskich Źródłach trwa budowa pierwszego z trzech modułów hali magazynowej, którą realizuje generalny wykonawca oraz projektant – WPIP. Inwestor, firma Hal-Mag, zdecydował się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.

Obiekt powstaje w zlokalizowanych na zachód od Wrocławia Źródłach (powiat średzki, gmina Miękinia), przy drodze krajowej nr 94. Będzie się składał z jednokondygnacyjnej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, podzielonej na trzy moduły – każdy o powierzchni 2,4 tys. m2 Inwestor, czyli firma Hal-Mag, zdecydował się przeznaczyć powierzchnie na wynajem.

Budowa pierwszego z modułów już trwa. Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiada poznańska firma WPIP. W ramach inwestycji powstanie także wewnętrzna infrastruktura drogowa, w tym drogi, place manewrowe oraz miejsca parkingowe, a także zbiorniki: przeciwpożarowy oraz retencyjny.

Inwestycja, którą realizujemy, jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Dolny Śląsk, jeden z największych rynków magazynowych w Polsce, cały czas w tym kontekście dynamicznie się rozwijauważa Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. – Największa część powierzchni powstaje właśnie we Wrocławiu i jego bliskich okolicach. Jest to oczywiście związane z kryterium lokalizacyjnym, wpływającym na możliwość pozyskania potencjalnych pracowników.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz budowaniu powierzchni magazynowych, doceniamy, że inwestor postanowił skorzystać z naszej fachowej wiedzy i umiejętnościmówi Anna Bober, dyrektor ds. klientów kluczowych w WPIP.

Lokalizacja inwestycji na terenie dawnego urobiska pokopalnianego stanowiła techniczno-infrastrukturalne wyzwanie, niemniej jednak potwierdziła, że przywrócenie świetności terenowi poprzemysłowemu i nadanie mu nowego znaczenia gospodarczego jest możliweocenia Tomasz Kroczak, członek zarządu Hal-Mag Co więcej, pożądane w kontekście zrównoważonego rozwoju oraz ochrony i zachowania zasobów środowiska naturalnego przed jego niepotrzebnym uszczupleniem, przy mającym obecnie miejsce intensywnym rozwoju gospodarczym i dynamicznym pozyskiwaniu terenów pod nowe inwestycje. Staramy się, aby realizowane przez nas inwestycje spełniały nie tylko cele ekonomiczno-gospodarcze, ale poprzez m.in. takie czynniki jak lokalizacja, czy zastosowane rozwiązania technologiczne, były energooszczędne i przyjazne środowisku.  

Inwestycja powstaje na terenie poprzemysłowym, dlatego inwestor zdecydował się na jego rekultywację. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała odkrywkowa kopalnia gliny. Ponadto działka została objęta ochroną konserwatora zabytków ze względu na to, że teren był częścią pola bitwy pod Lutynią. Zakończenie budowy pierwszego modułu hali planowane jest na trzeci kwartał 2023 r.

WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Hal-Mag – polski deweloper nieruchomości komercyjnych. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych.


Zobacz także

ContiConnect 2.0 z zaawansowanym pakietem możliwości
Wdrażanie procesów produkcji w oparciu o wirtualne kopie
Targi MODERNLOG już na przełomie maja i czerwca!
ITM INDUSTRY EUROPE magnesem na entuzjastów przemysłu 4.0
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben otworzył nowy oddział w Poznaniu
II Turniej Piłkarski Prologis o Puchar Naviki
Dachser ocenia jak wykorzystać potencjał SI
Private Label Tissue rośnie w Rawie Mazowieckiej

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów