Przejdź do artykułu
2023-03-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

WPIP rozbudowało park logistyczny RSP Dąbrówka

WPIP zakończyło prace związane z rozbudową parku logistycznego należącego do RSP Dąbrówka, w ramach której powstała hala magazynowo-produkcyjną oraz biurowiec. Najemcą większej części powierzchni został Dimark, pozostała będzie użytkowana przez firmę SAPALA.

Park logistyczny należący do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka jest zlokalizowany przy ul. Polnej, na zachód od Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. W ramach rozbudowy kompleksu powstała czteromodułowa hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni 5,7 tys. m2 oraz dwukondygnacyjny biurowiec (520 m2). Obiekt jest przygotowany pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiedzialna była firma WPIP.

To koniec kolejnego etapu prac związanych z powstaniem i rozbudową parku logistycznego w Dąbrówce, które trwają od 2015 r. mówi wiceprezes zarządu WPIP Janusz Signetzki.Chciałbym podkreślić, że przez ten czas nasze relacje z inwestorem układają się doskonale, dzięki czemu możemy obserwować jak kompleks stale rośnie, zyskując kolejnych najemców.

Długofalowa współpraca między WPIP i RSP Dąbrówka zaowocowała rozwojem kompleksu logistycznego. Realizowaliśmy go od początku, a teraz powierzchnia wynosi już prawie 20 tys. m2dodaje Paweł Przybylski, dyrektor ds. klientów kluczowych w WPIP.Jest to doskonały przykład jakościowego partnerstwa dającego konkretne i widoczne rezultaty.

Inwestycja zrealizowana przez WPIP w formule „zaprojektuj-wybuduj” po raz kolejny potwierdza, że renomowany generalny wykonawca z Poznania wywiązuje się z powierzonych obowiązków wzorowoocenia Marek Palacz, prezes RSP Dąbrówka. – Nowy obiekt zyskał już firmy, które zdecydowały się wynająć całą wybudowaną powierzchnię. Dlatego planujemy jego rozbudowę, posiadając potrzebne pozwolenia.

Najemcą większej części nowego obiektu została firma Dimark, dostarczająca niezawodne, wysokiej jakości i innowacyjne systemy sortowania, kontroli, magazynowania bagaży oraz przesyłek dla branży lotniskowej, a także intralogistycznej, mniejszą – firma SAPALA, która wynajmuje już powierzchnie w kompleksie należącym do RSP Dąbrówka.

Dla Dimark to kolejny etap rozwoju związany z dynamicznym wzrostem organizacji. Cieszymy się, że możemy go dzielić we współpracy z takimi partnerami jak RSP Dąbrówka oraz WPIPmówi dyrektor operacyjny Dimark Łukasz Żuk.Wiedzą i doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem wspieramy naszych klientów od koncepcji po utrzymanie.

Dzięki rozbudowie powierzchnia parku logistycznego należącego do RSP Dąbrówka powiększyła się do prawie 20 tys. m2. Kompleks składa się z czterech obiektów z powierzchniami magazynowo-przemysłowymi i biurowymi. Całość została zaprojektowana i wybudowana przez WPIP. Najemcami kompleksu są m.in.: Gascontrol Polska, KELLER Poligrafia dla przemysłu, Extrudan, ASTON BDN, Alupart, Koppert, HTR-Carrier Transicold, Iso Temp, Sky Tech, Souda oraz SAPALA.

WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka – zrzesza 32 członków, jej działalność jest oparta na produkcji roślinnej na areale 340 ha. Oferuje przetwory owocowo-warzywne oraz produkty rolne. Spółdzielnia została założona w październiku 1950 r., na bazie byłej resztówki Państwowego Funduszu Ziemi.

Dimark – firma działająca na rynku międzynarodowym od prawie 30 lat. Lider w branży projektowania oraz produkcji Lotniskowych Systemów Sortowania i Kontroli Bagaży oraz czołowy integrator zautomatyzowanych systemów logistycznych i transportu wewnętrznego. Dostarcza niezawodne, wysokiej jakości i innowacyjne rozwiązania dla branży lotniskowej i instralogistycznej.


Zobacz także

Rohlig Suus Logistics umacnia sieć logistyczną
GLS rozwija sieć Szybkiej Paczki od ponad 12 lat
Pobierz publikację Sente o wdrażaniu systemu ERP
DKV Mobility z nowym Country Managerem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kajima Poland zrealizuje modernizacji mroźni w Żninie
WPiP buduje magazyn na poziomie BREEAM Excellent
WPIP realizuje magazyn w formule Zaprojektuj i wybuduj
City Park Warsaw powiększony o 9 000 mkw.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów