Przejdź do artykułu
2022-12-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dan Cake Polonia uruchomiła własne centrum logistyczne

W ramach inwestycji o wartości 50 mln złotych na powierzchni 4,5 tys. m² zbudowane zostały trzy hale - załadunkowa, łącznikowa oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

Magazyn o wysokości 32 metrów mieści aż 6400 palet i wyposażony jest w wielopoziomowe regały, które obsługują trzy specjalistyczne układnice, a w hali załadunkowej grawitacyjne przenośniki rolkowe, służące do magazynowania palet oczekujących pod przypisany załadunek na rampie. Palety dostarczane są do magazynu automatycznie, prosto z produkcyjnej części zakładu, a dokładniej z jego strefy pakowania, poprzez zastosowanie automatycznych przenośników rolkowych oraz robota sztaplującego kartony. Dzięki takim rozwiązaniom praca w magazynie ogranicza się do sprawnego załadunku samochodów i skrócenia wielu procesów, co przekłada się na znaczące ograniczenie kosztów. Dodatkowo za przechowywanie i pobieranie palet oraz analizę stanów magazynowych odpowiada system zarządzania magazynem (WMS), co dodatkowo usprawnia wszystkie procesy.

– Wcześniej musieliśmy podnajmować aż trzy zewnętrzne magazyny. Było to rozwiązanie nie tylko bardziej kosztowne, ale także generujące wiele wyzwań, biorąc pod uwagę wszystkie etapy łańcucha dostaw. Naturalnym stało się dla nas to, by uniezależnić się od zewnętrznych podmiotów i zbudować własną przestrzeń magazynową, która nie tylko odpowie na nasze obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie, ale która także będzie nowoczesna i w pełni zautomatyzowana. Dla Dan Cake to z pewnością duży krok do przodu. Procesy automatyczne są przyszłością i nasza firma świadomie w nie inwestuje – mówi Gabriel Radwan, Szef Logistyki Dan Cake Polonia.

Fot. 3 materiały prasowe Dan Cake

Spółka działa na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego i wszystkie dotychczas podejmowane przez nią inwestycje wynikają z zezwoleń strefowych oraz ostatniego zezwolenia Polskiej Strefy Inwestycji, w ramach której już wcześniej uruchomiona została kolejna linia produkcyjna do produkcji Bułeczek Mlecznych i Bułek do burgerów. W ramach obecnie zakończonego etapu rozbudowy zakładu produkcyjnego Dan Cake zadbano również o niezbędną infrastrukturę, taką jak drogi dojazdowe czy parkingi. Tym samym po rozbudowie metraż zakładu wzrósł do ponad 20 tys. m².

Mocno wierzymy, że to automatyzacja procesów jest dla zakładów produkcyjnych kluczowym aspektem, który pozwala utrzymywać rentowność produkcji. Dlatego nasza firma od lat inwestuje w tego typu rozwiązania. Proces rozbudowy i unowocześniania zakładu produkcyjnego Dan Cake prowadzimy nieprzerwanie od 2013 roku, a na te cele spółka wydała już ponad 313 milionów złotych – mówi Małgorzata Chudzik, Członek Zarządu Dan Cake Polonia.

Magazyn wysokiego składowania to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, za którym idzie efektywniejsze wykorzystanie powierzchni, większa wydajność operacji związanych ze składowaniem, pobieraniem i odkładaniem ładunków oraz zoptymalizowanie procesów magazynowych. Dzięki lepszym możliwościom wypełnienia kubatury obiektu magazyn taki ma większą powierzchnię użytkową, niż ma to miejsce w przypadku jego tradycyjnej wersji. Zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania zapewniają ponadto pracownikom zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa pracy, poprawę serwisu obsługi klienta oraz dzięki automatyzacji ograniczają liczbę potencjalnych błędów. Tego typu magazyny są także bardziej energooszczędne i dźwiękoszczelne od tradycyjnych.

Dan Cake Polonia to czołowy producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce. Od 2004 roku Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

AXI IMMO zwiększa swój zasięg na polskim rynku
Ekspert z Arra Group o logistyce w farmacji
Roboty KUKA w produkcji pokryw silnikowych
Konsekwencje nieznajomości regulacji prawa celnego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Daimler Truck Stryków Parts Center zaczął działanie
Nowe centrum logistyczne w Toruniu gotowe
Specjalistyczne rozwiązania Utz dla branży spożywczej
Praktyczny przewodnik Sente o wdrażaniu ERP lub WMS

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów